Заради дітей принца Вільяма у Британії змінять 300-річний закон

Великобританія в очікуванні весілля принца Вільяма - спадкоємця престолу. Уряд країни готовий заради його первістка змінити Акт про престолонаслідування.

Принц Вільям, Кейт Міддлтон_1
AFP
Принц Вільям та Кейт Міддлтон
Великобританія готова змінити 300-річний закон заради майбутніх дітей принца Вільяма і його нареченої Кейт Міддлтон, весілля яких призначене на 29 квітня.

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон визнав, що в Акт про престолонаслідування, ухвалений ще в 1701 році, будуть внесені зміни, щоправда для цього "знадобиться деякий час".

Документ перепишуть у тій частині, яка містить дискримінаційні положення щодо жінок. Зараз за законом жінка може стати британським монархом лише в тому випадку, якщо у неї немає братів. До речі, саме тому Єлизавета II і зійшла на престол. Але якби у неї був брат, нехай навіть набагато молодший за неї, він би став королем Великобританії.

Активним прихильником внесення змін з метою ліквідації дискримінаційних положень виступає і лідер Ліберал-демократичної партії віце-прем'єр Нік Клегг.

Клегг повідомив, що і він, і Девід Кемерон вважають, що Акт про престолонаслідування "трохи застарів", але питання про його зміну "вимагає ретельного осмислення".

"Моя особиста думка - у наш час ідея про те, що тільки чоловік може зійти на престол, більшості людей видасться дещо старомодною", - сказав він.

"Наприклад, у принца Вільяма і Кетрін Міддлтон перша дитина може виявитися дівчинкою.

Я вважаю, що в наш час більшість людей вважатиме, що варто розглянути зміну правил, з тим щоб ця дівчинка в майбутньому могла стати монархом", - пояснив Клегг.

Британська монарша родина
AFP
Британська монарша родина
Представник Букингемського палацу утрималася від коментарів, зазначивши, що питання про порядок престолонаслідування - в компетенції уряду.

Однак питання про внесення змін до Акту про престолонаслідування не таке просте. Справа в тому, що британський монарх одночасно є главою держави ще в 15 країнах Співдружності. Отже, свою згоду на зміну закону повинні дати уряди всіх цих держав.

"Це зачіпає й інші країни - Нову Зеландію, Канаду, Австралію тощо, і ми ведемо офіційні консультації з урядами всіх цих країн", - сказав Клегг.

Нагадаємо, питання про зміну акту ще в січні підняв депутат-лейборист Кіт Ваз. Ще раніше це питання виникало в Британії в 2007 році - через те що графиня Уессексу Софі народила сина Джеймса, який негайно змістив свою старшу сестру леді Луїс у черзі на спадок.

Кіт Ваз також нагадав і про інше дискримінаційне правило акту - британським монархом не може стати католик чи людина, яка одружена з католиком. Це положення акту ще в 2007 році мав намір скасувати тодішній прем'єр-міністр Гордон Браун.

Наразі правило старшинства у престолонаслідуванні діє в більшості монархій Європи. Саме тому наступною королевою Швеції стане принцеса Вікторія, а не її молодший брат Карл Філіп. Такий же порядок у Бельгії, Нідерландах та Норвегії. У Данії виключне право чоловіків на успадкування трону скасували в 2009 році.

Читайте також:

На весілля принца Вільяма і Кейт Мідлтон запросили 1900 осіб

У бельгійського принца відібрали водійські права за перевищення швидкості

Принц Вільям відмовився жити в Букінгемському палаці з Єлизаветою ІІ

Австралійці готові позбавити королеву трону

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: