Знадені в літаках вибухівки є почерком "Аль-Каїди"

В якості вибухівки використовувався пентру - цю речовину неможливо виявити за допомогою металошукача. Такі вибухівки є почерком угруповань "Аль-Каїди".

Виявлена на сортувальному пункті в Дубаї посилка з бомбою, яка повинна була прибути з Ємену в США, містила одну з найпотужніших вибухових речовин.

Вибуховий пристрій було зроблено "у професійній манері", в якості вибухівки використовувався пентру (PETN), подібні вибухівки є почерком угруповань "Аль-Каїди", йдеться в повідомленні поліції.

Вибухову речовину пентру (також пентаерітріттетранітрат, або ТЕН) отримують шляхом взаємодії чотирьохатомного спирту (пентаеритриту) з концентрованої азотною та сірчаною кислотою. Ця речовина зовні є білим порошком. Відомо, що цю речовину неможливо виявити за допомогою металошукача.

Раніше цей вибуховий матеріал використав нігерієць Умар Фарук Абдулмуталлаб, звинувачений у спробі здійснення теракту на борту літака американської авіакомпанії Delta Airlines в грудні 2009 року. За спробою теракту стояла пов'язана з "Аль-Каїдою" угруповання.

Протягом всього дня п'ятниці США стежили за розвитком ситуації з декількома літаками, на борту яких нібито знаходилися посилки з вибуховими пристроями, відправленими з Ємену на адресу однієї з чиказьких єврейських організацій.

До кінця дня спецслужби оголосили, що небезпечних посилок було дві: одна з них вилучена на борту вантажного літака компанії UPS в аеропорту недалеко від Лондона, друга виявлена на сортувальному пункті компанії FedEx в Дубаї.

Майже одразу після повідомлення про виявлення бомб США заявили, що спроба організувати вибухи була нейтралізована завдяки допомозі ряду країн та їхніх спецслужб.

Після цих інцидентів в США знову посилені безпеці усередині країни. Тепер, крім посилення перевірок в аеропортах, контроль посилюється і за великовантажними автомобілями.

Читайте також:

У посилках, відправлених літаком з Ємену до США, була вибухівка

Через підозрілі посилки на двох літаках у США в повітря підняли винищувачі

Обама переночує в готелі "Тадж Махал", що став об'єктом нападу терористів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: