В Антарктиді з'явився Пік Донбасу

Підкорена донецькими альпіністами гора знаходиться у відрогах масиву Вінсона, сходження до вершини зайняло 5,5 годин.

 Альпіністи Першої Донецької антарктичної експедиції підкорили безіменну вершину Антарктиди і назвали її "Пік Донбасу". Про це повідомила керівник прес-служби Федерації альпінізму і скелелазіння Донецької області Олена Єсаулова.

"Першосходження на безіменну вершину Антарктиди заввишки 3126 метрів було здійснене вчора (у середу, 5 січня – ред.), о 17.30 за київським часом", - сказала вона.

Вершину підкорила група у складі президента Федерації альпінізму і скелелазіння Донецької області Сергія Ковальова, шахтаря Віталія Кутнього, металурга Сергія Токарева і першої української жінки-альпініста в Антарктиді Олени Виблової.

Як повідомляється, на вершині альпіністи розгорнули прапори України, Донецької області, емблеми підприємств, які спонсорували експедицію, а також встановили соляний хрест з артемівської солі, зроблений спеціально для проекту.

Також  альпіністи спорудили на вершині контрольний тур, в якому залишили капсули з вугіллям підприємств вугільної промисловості, символи Донбасу, записку зі своїми іменами і пропозицією назвати вершину "Пік Донбасу".

Підкорена донецькими альпіністами гора знаходиться у відрогах масиву Вінсона, маршрут комбінований (льодово-скельний), приблизно 2Б категорії складності, сходження до вершини зайняло 5,5 годин.

За словами Єсаулової, напередодні донецькі альпіністи передали для храму Животворящої Трійці на антарктичній станції Беллінсгаузен 5-кілограмовий дзвін з написом "Від шахтарів і металургів православного Донбасу в дар полярникам", відлитий на Донецькому металургійному заводі.

Нагадаємо, у травні 2010 року українська національна гімалайська експедиція "Україна-Макалу 2010" піднялась на п'яту за висотою і одну із найважкодоступніших вершин на Землі - пік Макалу.

Читайте також:

На Евересті з'явився швидкісний Інтернет

"Пік шахтарів України" з'явився на Тянь-Шані

Японські альпіністи знайшли сліди йєті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: