Андрухович вважає, що Криму і Донбасу треба відділитися від України

Крим і Донбас політично є частиною російської нації, тому потрібно дати можливість цим регіонам відокремитися від України - заявив письменник.

Український письменник Юрій Андрухович заявив, що Крим і Донбас політично є частиною російської нації, тому потрібно дати можливість цим регіонам відокремитися від України.

"Якщо ще колись станеться таке диво, що в Україні знову переможуть, умовно кажучи, помаранчеві, то потрібно буде дати можливість Криму і Донбасу відокремитися. Зараз вони цього не зроблять, тому що сьогодні їхні люди сидять при владі в Києві. Але я майже не вірю в те, що помаранчеві коли-небудь прийдуть до влади ", - заявив Андрухович.

Письменник також розповів, чим Крим і Донбас відрізняються від решти регіонів України. "Політично це інша нація. Я вже зараз етнічних моментів не торкаюся, тільки політичних. Політично це частина російської нації. Я не хочу сказати, що всі поголовно там такі, але тій українській меншині, яка там є, простіше запропонувати еміграцію сюди, тому що вони і так там загнані в кут, постійно переслідувані, не можуть реалізувати жодного проекту ", - зазначив він.

Він зауважив, що в Донецьку не проходить навіть така річ, як привласнити університету ім'я їхнього земляка Василя Стуса.

"Тобто там апріорі агресивно заблоковано будь-який український рух. Він заблокований не в результаті якихось репресій, а тому що дійсно цього не хоче тамтешнє населення. Воно чуже Україні. Україна йому чужа і нецікава, щонайменше байдужа", - додав Андрухович.

"Написи в маршрутках на зразок "Немає грошей - плати гривнею" зайвий раз свідчать, що там концентрація ментального несприйняття всього, що пов'язано з українською незалежністю", - наголосив письменник.

Андрухович також вважає, що територіальна цілісність України насправді є ілюзорною. "Ми постійно тішимо себе якоюсь ілюзією територіальної цілісності, якої й так немає. Вона існує сьогодні тільки завдяки тому, що їхній хлопець сидить у Києві на престолі. Тобто одна сьома України робить свій вирішальний внесок у те, як жити країні в цілому . Тому я б не відмовлявся від такого проекту і не робив би взагалі цю прокляту цілісність якоюсь догмою ", - заявив він.

На запитання про те, що, можливо, ці регіони просто неправильно українізували, Андрухович відповів, що жодного разу там не було якихось репресій, тиску.

"Навпаки - все, що намагалися застосувати в цих регіонах, робилося через позитив. Але якщо у людей викликає відчуття насильства, наприклад, український дубляж у кіно. Не те, що їх силою заганяють у концтабір і змушують вивчати українську мову, а просто запрошують до кіно подивитися фільм і заодно потроху навчитися розуміти мову. Як на мене, більш правильної українізації, ніж через кіно і телебачення, бути не може", - заявив письменник.

На його думку, найбільш компромісною фігурою в історії незалежності був Віктор Ющенко: це і був проект на об'єднання Західної і Східної України.

"Тому що він зі Сходу, без радикалізму, по суті людина радянська, але водночас, не чужий українському, від природи україномовний. Але в результаті політичної боротьби з нього зробили націоналістичного монстра, а для донецьких він взагалі став якимось фашистом, нациком. Тобто навіть настільки компромісний, об'єднувальний варіант не спрацював ", - заявив він.

Андрухович також зазначив, що Донбас відіграє дуже важливу роль під час виборів. "Дві донбаські області дуже густо заселені. І справа не тільки в тому, що вони густо заселені, а й у тому, що вони по-радянськи одностайні у голосуванні. Наприклад, у Галичині плюралізм, голоси розкидані між трьома-чотирма політичними силами", - зауважив Андрухович.

За його словами, приблизно та ж історія в Криму, що і на Донбасі, тільки ще додаються прямі російські провокації. "Ну, і присутність ЧФ у всьому - його тамтешній народ дуже любить, набагато більше, ніж українського моряка", - заявив письменник.

"Я ніколи не підраховував спеціально, але, як то кажуть, на око - наш проукраїнський політикум без цих двох регіонів на кожних виборах мав би десь понад сімдесят відсотків. Тобто була б така міцна проукраїнська більшість у парламенті, міцна проукраїнська влада і західний вектор був би поза дискусій ", - резюмував він.

Читайте також:

У Росії вважають, що Янукович віддасть Путіну Крим

У Росії впевнені: вільна Україна – покійник, залишається розклювати її

Янукович визначився, коли зустрінеться з Кирилом та Путіним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: