Аварійна гребля в Чигирині загрожує затопленням десяткам сіл

На греблі з'явилися тріщини, опори розбиті, а замість дорожнього покриття - суцільна яма. З 1961 року тут не проводили капітальних ремонтів.

ясминська захисна дамба у Чигирині (Черкаська область) може обвалитися. Через це більше 20 сіл знаходяться під загрозою затоплення.

Щодня по дамбі проїжджають до сотні вантажівок. Побудована ще в радянські часи споруда не розрахована на таке навантаження.

У помповій з'явилися тріщини, опори розбиті, а замість дорожнього покриття - суцільна яма. З 1961 року тут не проводили капітальних ремонтів. За словами фахівців, треба робити гідроізоляцію, а також аналізувати бетонні конструкції.

У разі прориву греблі під затоплення потраплять 16,5 тисячі гектарів землі, 26 населених пунктів і два райцентри.

Зробити повний аналіз аварійності дамби має право тільки проектувальний інститут, який її будував, проте така процедура коштує чимало. У власника споруди - Черкаського регіонального управління водних ресурсів - на це грошей немає.

Зараз Чигиринська райадміністрація готує звернення до Кабінету міністрів, щоб кошти на експертизу та ремонт греблі надали з держбюджету.

У минулому році місцева влада зацікавилися Тясминською ділянкою. Тоді комісія, що оглядала об'єкти, постановила: дамбу треба ремонтувати. Але грошей таки і не знайшли.

Тясминська гребля - це єдина дорога з Полтави і Кременчука на Чигирин. Щотижня по ній проїжджають майже 700 великовантажних машин.

Читайте також:

Дамбу на Одещині от-от прорве: 10 тисяч людей готуються евакуювати

Рівень води в Дунаї перевищив історичний максимум: греблю може прорвати

Захід України під загрозою техногенних катастроф

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: