Вибори в Раду стартують за два тижні

В Центрвиборчкомі заявили, що кампанія по виборах до Верховної ради може розпочатися вже 22-го листопада в разі відсутності рішення Конституційного суду з цього приводу.

Заступник глави Центральної виборчої комісії Андрій Магера вважає, що у разі відсутності рішення Конституційного суду відносно дати проведення парламентських виборів, 22 листопада повинна початися виборча кампанія, а самі вибори повинні пройти в останню неділю березня 2011-го.

"За Конституцією, згідно частини першої статті 77, чергові вибори проводяться в останню неділю березня четвертого року повноважень Верховної ради. Конституція, діюча на даний момент, інших варіантів не надає. Але, звичайно, може бути і рішення Конституційного Суду, який розтлумачить цю норму іншим чином", - заявив Магера.

Він додав, що у разі відсутності рішення КС з цього приводу особисто голосуватиме за початок виборчої кампанії, але відмовився спрогнозувати, чи знайдеться в ЦВК достатня кількість голосів для ухвалення рішення в цілому.

Відповідаючи на питання, чи зможе рішення КС постфактум зупинити виборчу кампанію, Магера заявив: "Виборчий процес ніхто не може зупинити, і рішення КС ніколи не мають зворотної сили, поширюючись лише на ті правовідносини, які виникають після ухвалення рішення".

"Я не бачу ніяких механізмів, як можуть зупинити виборчий процес", - додав замголови ЦВК.

Нагадаємо, наприкінці жовтня Верховна рада попросила Конституційний Суд оцінити відповідність Основному Закону законопроекту про зміни до Конституції дат виборів президента, парламенту і місцевих органів влади. Депутати запропонували провести вибори до Верховної ради в останню неділю жовтня 2012 року, в той час як за чинною Конституцією голосування має відбутися у березні 2011-го.

Як повідомлялося, раніше депутат Верховної ради від фракції Партії регіонів, представник президента в парламенті Юрій Мірошниченко заявив, що відповідно до чинної Конституції редакції 1996 року чергові вибори Ради повинні пройти в останню неділю березня 2011 року.

В свою чергу, голова Верховної ради Володимир Литвин вважає, що наступні парламентські вибори коштуватимуть державному бюджету 1,5 млрд гривень.

Читайте також:

Представник Януковича: вибори в Раду відбудуться навесні 2011 року

Литвин сподівається досидіти у Раді до 2012 року

Уряд переписав законодавство під стару Конституцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: