Харківський парк вирубують: опір захисників дерев придушено

Близько півсотні невідомих вранці напали на захисників парку і витіснили їх з ділянки. Людей відтягали від дерев і били ногами. 8 активістів затримала міліція.

На захисників дерев від вирубки в Центральному парку ім. Горького в Харкові вранці 2 червня знову напали невідомі у чорній формі. В результаті бійки активістів витіснили з парку, вирубка дерев поновилась.

Після бійки було госпіталізовано жінку похилого віку. Близько 50 невідомих приблизно о 4:30 прийшли на ділянку, призначену під вирубку дерев. Слідом за ними підтяглися робітники з пилками. Близько 150 захисників дерев, що перебували на ділянці, розтяглися ланцюгом, намагаючись перекрити тим, що прийшли, дорогу, оточили дерева, намагаючись не допустити їх спилювання.

Почалася сутичка: невідомі відтягали захисників від дерев, деяких били ногами. При цьому робітники почали пиляти дерева, включаючи ті, на яких сиділи захисники. Захисники змушені були спуститися.

У процесі бійки було пошкоджено фотоапаратури кореспондентів інформаційних агентств Українські Новини Сергія Бобка й "Фотолента" Сергія Козлова. Кілька ударів перепало фотокореспондентові інформаційного агентства УНІАН Андрію Марієнку.

1 із захисників дерев невідомі схопили й повели в невідомому напрямку, 8 людей затримала міліція.

У підсумку невідомим удалося витиснути захисників дерев з ділянки, і близько 6:00 дерева, що перебували там, були спиляні.

Витиснуті з ділянки люди забрали встановлений неподалік табір й організовану колону із прапором України спереду й гімном України й вийшли з парку на вулицю Сумську.

Серед них були колишній харківський губернатор, депутат Харківської обласної ради від БЮТ Арсен Аваков, депутат облради від фракції БЮТ Ігор Піддубний, керівник фракції Блоку Наталії Вітренко облради Василь Рудаков.

Колона пройшла вулицею Сумською до будинку Харківської обласної державної адміністрації й Харківської облради, де була зупинена ланцюгом міліціонерів.

Близько 7:30 люди сіли на тротуар перед входом у будинок. Депутати вимагали пропустити їх і тих людей, що зібралися, як їхніх виборців в облраду. Міліція відмовила їм. Аваков зателефонував по мобільному голові облради Сергію Чернову й попросив його забезпечити проведення зустрічі з виборцями.

Близько 8:25 міліція розблокувала вхід людям і повідомила, що люди зможуть пройти в будинок після початку робочого дня в облраді. Близько 9:00 біля облради почалися сутички, міліція почала затримувати пікетників.

Нагадаємо, 19 травня Харківська міськрада прийняла рішення про будівництво нової дороги, для чого дозволила вирубати на території Центрального парку ім. Горького 503 дерева.

20 травня почалася вирубка дерев на території парку. Екологи звернулися в Генеральну прокуратуру з проханням припинити незаконну вирубку дерев.

21 травня активісти низки громадських організацій та жителі міста почали акцію в місці проведення робіт, намагаючись не допустити вирубку дерев і проведення будівельних робіт.

Читайте також:

На захисників харківського парку знову напали: є поранені

Добкін назвав захист харківського парку "проплаченим купкою опозиції"

У Харкові невідомі прорвалися до парку: розпочато підготовку до вирубки

На учасників акції проти вирубки дерев в Харкові напали 30 невідомих

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: