МЗС сподобалися жарти Путіна про Ющенка та Саакашвілі

Українське МЗС назвало переговори Юлії Тимошенко та Володимира Путіна результативними і закликало не висмикувати слова російського прем'єра з контексту.

У МЗС України вважають результативними переговори прем'єрів Росії та України Володимира Путіна та Юлії Тимошенко.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Валерій Чалий.

Також Чалий назвав результативним засідання україно-російського міжурядового комітету з економічного співробітництва в Ялті 19 листопада.

При цьому заступник міністра назвав висмикнутими з контексту епізоди зустрічі Тимошенко і Путіна, розкритиковані деякими політиками і чиновниками.

"Потрібно розуміти, що епізоди будь-які не можуть бути висмикнуті з контексту, а контекст такий, що якщо хтось побачив іронію і різку реакцію - він має на це право, але я думаю, баланс співпраці, баланс конкретних дій та іронії, ну не на користь іронії", - сказав Чалий.

Він підкреслив, що МЗС відстежує, щоб було дотримано повагу до України та її лідерів у двосторонніх відносинах.

Запізнення Путіна на зустріч із Тимошенко 19 листопада заступник міністра назвав суто технічним, організаційним моментом, який не свідчить про будь-який політичний жест.

Чалий відзначив широке коло питань, окрім газових, яке розглянули прем'єри двох країн і комітет, зокрема взаємодію в атомній енергетиці, аграрному секторі, транспортному, машинобудуванні, літакобудуванні, космос, новітніх технологіях.

"Був дуже активний діалог і активна взаємодія, заряд на конструктивну співпрацю", - прокоментував заступник міністра свої враження від участі в роботі комітету.

Він виключив можливість кризових ситуацій між двома країнами в газовій сфері, але при цьому висловився за необхідність удосконалення механізмів такої співпраці, їх більшої прозорості та закріплення на міжурядовому рівні.

Як відомо, Путін на спільній з Тимошенко прес-конференції дозволив собі іронічні вислови на адресу президентів України і Грузії Віктора Ющенка і Михаїла Саакашвілі.

Зокрема, говорячи про їхню зустріч, Путін сказав: "Бойцы вспоминали минувшие дни, и битвы, что вместе продули они".

Він також згадав про те як Саакашвілі жував свою краватку, і посміявся з грузинського лідера.

При цьому Тимошенко підтримала його слова жартами і сміхом.

В свою чергу грузинський президент обурився цим інцедентом. "Чому людина, яка претендує на те, щоб стати новим царем Росії, говорить про мене весь час? Він весь час говорить про мої частини тіла, про мою краватку," - сказав Саакашвілі. 

Читайте також:

Саакашвілі зрозумів, чому Путін сміявся з його краватки

Путін і Тимошенко "пожартували" про Ющенка і Саакашвілі

Тимошенко лишилась задоволеною переговорами з Путіним і його колегами

Зустріч Путіна і Тимошенко в Ялті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: