Націоналісти закликали повернути частину Румунії Україні

Член УНП Степан Хмара заявив, що майже чверть теперішньої Румунії займають етнічні українські території. "Україна має всі історичні підстави висувати територіальні претензії", - наголосив він.

Член правління Української народної партії Степан Хмара переконаний, що Україна має всі підстави висувати територіальні претензії до Румунії.

"Етнічні українські території займають майже чверть теперішньої Румунії, де всупереч принципам міжнародного права відбувається політика румунізації і цькування українців", - заявив Хмара.

За його словами, "Україна має всі історичні підстави висувати територіальні претензії до Румунії, а не навпаки". Так політик прокоментував зазіхання Румунії на український острів Майкан на Дунаї. Раніше представники партії "Велика Румунія" вимагали повернути Румунії українську Північну Буковину та Бессарабію.

"Керівництво України у відносинах з Румунією має відійти від захисної концепції та, нарешті, перейти в наступ, підтримавши українську діаспору, яка проживає на своїй історичній етнічній території", - наголосив Хмара.

Він зауважив, що "українські землі, де, наприклад, існувала Задунайська січ, насильно румунізуються, а етнічні українці в Румунії, - на відміну від румун в Україні, - позбавлені права на національний розвиток".

"Якщо Румунія не змінить дискримінаційне ставлення до української діаспори, то Україна має зробити відповідні висновки щодо румунської етнічної меншини", - резюмував політик.

Раніше в МЗС України заявляли, що Київ зацікавлений у побудові гарних відносин з Румунією, однак ніколи не піде на односторонні поступки Бухаресту.

Крім того, експерти вважають, що Майкан на 100% залишиться територією України. Мовляв, заради Майкану ніхто не піде до суду, бо економічного значення острів не має.

Читайте також:

На південь Одещини відправлять війська і танки

Румунія зацікавилися українським островом на Дунаї

Румуна і болгарина посадили за шпигунство на користь України

Тягнибок вимагає жорстко відповісти на "румунські провокації"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: