Перепис населення обійдеться Україні у мільярд

Вітчизняні статисти обмежаться пошуком відповідей на два головні питання - скільки людей проживає в країні і які народності населяють державу.

Всеукраїнський перепис населення пройде в 2012 році. Відповідне рішення уряду було прийняте минулого тижня. Перепис, проведений за стандартами ООН, коштуватиме бюджету України приблизно 1 млрд грн.

Від розміру фінансування безпосередньо залежатиме список питань, які задаватимуть українцям. Наприклад, у Росії, де вже розпочалася кампанія з перепису населення, в опитування включені такі графи, як "вчений ступінь", "наявність Інтернету", а також питання про умови проживання росіян (чи є в житлі опитуваної людини телеантена, радіоточка, телефон, які в будинку санітарно-гігієнічні умови).

На таку деталізацію українцям не варто розраховувати, повідомили в Держкомстаті. Питання про наявність Інтернету точно не буде. Вітчизняні статисти в першу чергу обмежаться пошуком відповідей на два головні питання - скільки людей проживає в країні і які народності населяють державу.

Нестача грошей вже призвела до того, що перепис українського населення перенесено з 2011 на 2012 рік. Хоча за стандартами ООН ця процедура повинна проходити кожні 10 років. Востаннє держава перераховувала українців в 2001-му. Варто зазначити, що тоді фінансування перепису населення здійснювалося з розрахунку 0,75 долара на людину. Як повідомили в Державному комітеті статистики, в 2012 році ця сума може вирости. За стандартами ООН зараз вона може складати до 3 долара на людину.

Якщо Україна візьме за основу саме цю цифру, то на перепис населення може бути витрачено приблизно 1 млрд грн. За оцінками фахівців з Держкомстату, для перепису населення повинно бути залучено не менше 200 тисяч людей.

У Держкомстаті навели приклад Казахстану, де вартість недавнього перепису населення склала 2,1 євро на людину. У Росії на перепис населення держава виділила 562 млн доларів.

Проте пробний перепис українців Держкомстат проведе вже цього року. Тренування статистиків призначене на грудень. Так звані "лічильники" повинні будуть встановити кількість жителів Дергачівського району в Харківській області, який раніше налічував 96 тисяч жителів. Як повідомили в Держкомстаті, пробний перепис - це традиційний захід перед загальнонаціональним підрахунком.

Щоправда, в Харківському відділенні Держкомстату поки не знають, чи доведеться їм проводити перепис усього населення Дергачівського району або тільки половини його жителів. Усе залежить від виділеного фінансування.

Згідно зі ст. 6 Закону "Про всеукраїнський перепис населення", заповнення переписної документації здійснюється без документального підтвердження. Проте участь у переписі є обов'язковою. За ухилення передбачено штраф. Відповідно до перепису 2001 року, в Україні проживало 48,46 млн людей. За даними Держкомстату України, в травні 2010-го чисельність населення країни складає 45,9 млн людей. На кожному квадратному кілометрі в Україні в середньому проживає 76 людей.

Щільність населення - неоднорідна: в Донецькій області - найвища (168 людей на 1 кв. км), в Чернігівській - найнижча (35 людей на 1 кв. км).

Читайте також:

Всеукраїнський перепис населення офіційно перенесено на 2012 рік

Дніпропетровськ скоро втратить статус мільйонника

У 2012 році в Україні проведуть перепис населення

Українці поліпшили демографічну ситуацію в Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: