Попов: Черновецькому залишать усі повноваження

Пеший заступник глави КМДА Олександр Попов спростував чутки про те, що його можуть призначити головою КМДА замість Леоніда Черновецького.

 Перший заступник голови Київської міськадміністрації Олександр Попов пояснив, що зміни до закону про столицю не передбачають розподіл повноважень глави КМДА та мера міста (наразі обидві посади обіймає Леонід Черновецький).

"Відповідно до того закону, який напередодні було ухвалено, це неможливо", - заявив Попов в інтерв'ю журналістам у середу, 8 вересня.

"У нас в управлінні містом не змінилася ситуація", - додав чиновник.

За його словами, в Києві, як і раніше, обраний на всенародних виборах столичний міський голова автоматично призначається президентом на посаду голови КМДА.

Аналітики також застерегли від неправильного трактування нового закону. Директор "Інституту міста" Олександр Сергієнко пояснив, що "закон не вніс нічого нового до законодавства", а Конституційний суд 2003 року визначив, що "Київську міську державну адміністрацію має очолювати лише особа, обрана Київським міським головою" і це рішення має однакову силу з нормами Конституції".

Єдиний шлях для законного призначення іншої особи це – відокремлення КМДА від виконавчого органу Київради, які зараз об'єднані в один. Київ сьогодні – єдине місце в країні, де рада не має свого власного, незалежного від державного, виконавчого органу.

Як відомо, 7 вересня Верховна рада ухвалила закон "Про столицю України - місто-герой Київ", яким Київській міськраді надається право ухвалювати рішення про створення або нестворення районних рад столиці.

Серед інших змін автори внесли до закону додаткову статтю 10-1 "Київська міська державна адміністрація".

Згідно з її текстом:

1. Виконавчим органом Київської міської ради є Київська міська державна адміністрація, яка паралельно виконує функції державної виконавчої влади, які є особливістю здійснення виконавчої влади в місті Києві.

2. Голова Київської міської державної адміністрації призначається президентом в порядку, передбаченому Конституцією та законами України.

Читайте також:

Янукович поки не буде звільняти Черновецького

Завтра Київ залишиться без райрад, а головою КМДА стане Попов

У Черновецького забрали більшу частину влади в Києві

ВР дозволила ліквідувати районні ради у Києві

ВідеоПопов: Черновецькому залишать усі повноваження

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: