Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російська і Українська православні церкви розпочали діалог про об'єднання

Патріарх Філарет заявив про початок переговорів з Московським патріархатом, кінцевою метою яких має стати об'єднання церков, хоча Російська церква говорить про поглинання.

Російська православна церква та Українська православна церква Київського патріархату почали переговори про умови об'єднання. Про це заявив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

На думку експертів це може бути пов'язано зі зміною влади на Україні. Колишній президент країни Віктор Ющенко підтримував УПЦ КП, тоді як нинішній глава держави Віктор Янукович є парафіянином РПЦ.

При цьому керівник прес-служби Української православної церкви КП єпископ Євстратій заявив, що мова не йде про приєднання Київського патріархату до Московського. За його словами, "у Москві часто підміняють поняття єдності церкви адміністративним єдністю".

Тим не менше, керівники РПЦ продовжують стояти на своєму. Представник відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату протоієрей Микола Балашов вважає, що слово "об'єднання" в даному випадку недоречне і мова піде, скоріше, про "поглинання".

У патріарха Московського такі починання вітають, кажуть, що "ангели радіють такому рішенню, і в той же час наголошують, що священики УПЦ КП можуть повернутися в Російську православну церкву "через чин покаяння простими віруючими".

Українська православна церква Київського патріархату виникла в 1992 році в результаті об'єднання частини представників Української православної церкви Московського патріархату та Української автокефальної православної церкви. Прихильники УПЦ КП вважають її спадкоємицею Київської митрополії, що перебувала в юрисдикції Константинопольської церкви.

За даними державного комітету України у справах національностей та релігій, до початку 2010 року на Україні УПЦ КП мала 4281 прихід, парафії об'єднані в 32 єпархії, кількість парафіян приблизно оцінюється в 14 млн (в УПЦ Московського патріархату - 9,5 млн).

Читайте також:

Московський патріархат відмовився святкувати хрещення Русі з Філаретом

УПЦ (МП): патріарх Кирило в Україні не займатиметься політикою

Націоналісти вимагають заборонити патріарху Кирилу в'їзд до України

Залиште свій коментар

Вибір редакції