Розвідка розсекретила наказ Гітлера про знищення українців

Зовнішня розвідка розсекретила ряд документів часів ВВВ, серед яких наказ Гітлера про знищення всього боєздатного населення України.

Служба зовнішньої розвідки (СЗР) розсекретила ряд архівних документів часів Великої Вітчизняної Війни. Серед них, зокрема, наказ Адольфа Гітлера про знищення всього боєздатного чоловічого населення під час відступу німецьких військ з території України. Про це пише "Коммерсантъ-Украина" в статті "Разведчики поделились секретами".

За словами керівника прес-центру СЗР Олександра Скрипника розсекречений наказ Адольфа Гітлера поширювався перед відступом фашистів. "Він був вилучений у одного з полонених офіцерів", - наголосив він.

Серед документів також є доповідна записка управління Народного комісаріату державної безпеки по Київській області "Про виявлення військових, адміністративних, каральних та господарських установ, які перебували в Києві в період окупації".

"Це велика доповідь, складена відразу після визволення Києва від фашистів. У ньому детально перераховані всі установи, які розташовувалися в Києві під час окупації, - управління, військові частини, районні управи, а також імена тих, хто їх очолював", - наголосив Скрипник.

За його словами, СЗР і надалі планує розсекречувати документи служби. "Щоправда, це клопітка робота. Всі матеріали мають грифи 'таємно" або "цілком таємно". Над тим, щоб розсекретити документ, працює спеціальна відомча комісія, а також експерти з питань державних таємниць. Тільки після цього ми можемо оприлюднити певні дані", - зазначив Скрипник.

Наразі, документи передані до Національного музею історії Великої Вітчизняної війни. Історики вітають розсекречення архівних матеріалів, однак застерігають від їх використання поза історичним контекстом.

Читайте також:

У Януковича пояснили, чому повернулися до теми Голодомору

Янукович пообіцяв діаспорі розсекретити документи про Голодомор

Янукович повернув на свій сайт розділ про Голодомор

У 1937-1953 роках було розстріляно 275 тисяч українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: