У Бахчисараї з'явилася вулиця імені Джарти

Депутати Бахчисарайського міськради виступили з ініціативою про те, щоб назвати одну з вулиць міста на честь покійного прем'єр-міністра Василя Джарти.

Депутати Бахчисарайського міськради виступили з ініціативою про те, щоб назвати одну з вулиць міста на честь покійного прем'єр-міністра автономії Василя Джарти.

Джарти помер 17 серпня, а через місяць на сесії ВР АРК депутат від Партії регіонів Анатолій Заїченко запропонував присвоїти йому почесне звання посмертно. На що спікер парламенту Володимир Константинов відповів, що це питання цілком можна вирішити в робочому порядку. Треба тільки подати документи на розгляд, згідно з регламентом. Після чого ВР АРК звернутися з клопотанням до президента, пише "Комсомольская правдв в УКраине".

А ось в Бахчисараї чекати не стали. Одна з вулиць міста тепер іменується вулицею Джарти.

"Таке рішення було ухвалено цього тижня на засіданні виконкому. Вулиця знаходиться в мікрорайоні компактного проживання кримських татар. Вона з'явилася при коригуванні генплану, ділянки на ній виділені, але будівництво будинків тільки почалося. Зараз виконком якраз присвоює номери будинків і назви вулиць", - повідомив секретар Бахчисарайського міськради Олександр Токарєв.

За словами Токарєва, з ініціативою про увічнення імені покійного прем'єра Криму в назві вулиці виступили дві фракції - фракція Партії регіонів і "Рух - Курултай".

Однак у лідера Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва свій погляд на цю подію:

"Таке рішення прийняли навіть не члени "Курултай - Рух", а самі кримські татари, - розповів "КП" Джемільов. - На кримськотатарський народ велике враження справили рішучі дії Василя Джарти, що стосуються питання про виділення землі під будівництво Соборної мечеті. Запам'ятали кримські татари і конфлікт навколо Поклонного хреста в Феодосії, коли саме заяви Джарти змогли зняти міжнаціональну напруженість на півострові. І хоча спочатку до нього ставилися з певною недовірою, заява Василя Георгійовича про те, що він не збирається рахуватися з нав'язаною йому "Радою представників", а буде мати справу тільки з обраним народом меджлісом, змусили кримських татар повірити в цю людину. Тому коли бахчисарайці, що проживають в місцях компактного поселення, виступили з ініціативою присвоїти ім'я Джарти одній з нових вулиць, ми їх повністю підтримали", - заявив Джемілєв.

Як відомо, Джарти помер 17 серпня цього року. Перед смертю прем'єр Криму проходив тривале лікування.

Вже після смерті політика з'явилися чутки, що Джарти помилково лікували не від тієї хвороби.

Читайте також:

Місце Джарти займе спікер парламенту Криму

Джарти можна було врятувати: лікарі помилилися з діагнозом

Шуфричу пророкують крісло Джарти

ВідеоУ Макіївці відбувається церемонія прощання з Джарти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: