Україна відбере в Молдови порт на Дунаї

Одеська область закликала президента розірвати договір про передачу Молдові ділянки дунайського берегу. Через це Кишинів ризикує втратити доступ до Чорного моря.

Одеська облрада направила звернення до президента Віктора Януковича з закликом розірвати договір про передачу Молдові ділянки землі, на якій розташований порт Джурджулешть.

Відповідне рішення було прийняте в ході сесії Одеської обласної ради.

За словами депутата Одеської облради від Партії регіонів В'ячеслава Страшиліна, Молдова не передала Україні ділянку землі під трасою Одеса - Рені, тому уряд України повинен розірвати договір з Молдовою і забрати ділянку землі, на якій знаходиться порт.

Учора звернення депутата Страшиліна потримали 114 депутатів, тоді як на минулій сесії Одеської облради за це звернення проголосувало лише 25 депутатів.

Як відомо, договір про передачу стратегічної для України магістралі Одеса - Рені був підписаний і ратифікований 10 років тому. Більше того, в обмін на це Україна забезпечила Молдові вихід до Чорного моря, віддавши у власність Молдови 400 метрів дунайського берега в районі молдавського села Джурджулешть.

За даними ЗМІ, Україна "подарувала" Молдові частину української території на Дунаї, у свою чергу Кишинів не виконав своїх зобов'язань і не передав в українську власність землю під ділянкою автодороги Одеса - Рені.

Читайте також:

Румунія приєднає до себе Молдову та наблизить Україну до ЄС

Україна запропонувала ЄС спростити кордони

Росія відмовилась проводити морський кордон з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: