Україна вироблятиме двигуни для російських вертольотів

Запорізький завод забезпечує потреби російського авіапрому у вертолітних двигунах більш ніж на 80%.

Українська компанія "Мотор Січ" у 2010 році розпочне випуск двигунів МС-500В для російських легких вертольотів "Ансат".

Компанія підписала угоду з російським "Оборонпромом", і буде проводити роботи з випуску двигунів. Казанський вертолітний завод, який випускає "Ансати", займатиметься їхньою остаточною збіркою за ліцензією "Мотор Січ".

Як повідомив глава "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв, виробництво може бути розпочате в грудні 2010 року, після сертифікації двигуна. У рамках цього проекту сторони також мають намір створити спільне підприємство, але деталі поки що не обговорюються.

Зараз "Мотор Січ" забезпечує потреби російської авіаційної промисловості у вертолітних двигунах більш ніж на 80%. А в цілому постачання нових двигунів приносять компанії близько 50% чистого прибутку (за 9 місяців – 516,8 млн грн). За прогнозами фахівців підприємства, цього року обсяги постачань вертолітних двигунів до Росії збільшаться на 20% у порівнянні з 2008 роком.

Легкий багатоцільовий вертоліт "Ансат" (вміщує до 9 пасажирів) створений конструкторським бюро Казанського вертолітного заводу. Перший політ відбувся у 1999 році.

Його швидкість близько 240 км/год, дальність польоту за повної заправки - 520 км., висота – 5,5-6 тис. м. "Ансат" має пасажирську, транспортну, аварійно-рятівну та інші модифікації.

Інвестиції в "Ансат", за даними розробника, склали близько 80 млн доларів. Досі "Ансати" оснащали двигуном PW-207 виробництва компанії Pratt & Whitney Canada.

У перспективі Росія планує налагодити власний випуск вертолітних двигунів, але найближчими роками, на думку експертів, аналоги українським розробкам в країні не з'являться.

Читайте також:

Україна продала зброї на 1,2 млрд доларів

В Києві запустять маршрутні вертольоти

У пасажирських літаків Ту-204 серйозні проблеми з якістю

Україна і Лівія будуватимуть літаки для Африки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: