Українські лікарі врятували немовля з близнюком у животі

Вітчизняні лікарі провели унікальну операцію,  видаливши з тіла немовляти недорозвинений плід, котрий перетворився на величезну пухлину.

Українські лікарі врятували малюка, який народився зі своїм близнюком у животі.

Унікальну операцію провели харківські медики, видаливши другий плід, який не розвинувся і перетворився на величезну пухлину в тілі немовляти.

Патологію в дитини виявили на тридцятому тижні вагітності. Відтоді аж до пологів було не відомо, що хлопчика вбиває так званий плід-паразит.

Хірурги стверджують: такі випадки навіть у світовій медицині дуже рідкісні. "Він розташовувався, займаючи простір від діафрагми до малого тазу, підходячи під шлунок, проходячи під підшлункову залозу, відсуваючи нирку, селезінку, поєднуючись з черевною аортою", - розповів головний хірург Харкова Юрій Пащенко.

Великі розміри утворення, а надто його сусідство з життєво важливими органами немовляти робили операцію вкрай небезпечною. Щоб позбутися пухлини, яка теоретично мала бути ще однією дитиною, знадобилось більше двох годин.

Маленький Дмитрик більшу частину свого життя провів у реанімації і лише нещодавно матері дозволили брати його на руки. Після операції хлопчик важив менше трьох кілограмів, проте зараз потроху набирає вагу.

Читайте також:

У чернігівській лікарні прооперували вагітну жінку під час пожежі

Хірурги помилково ампутували жінці здорову ногу

Польському спецназівцю пересадили жіночі руки

ВідеоЩе одне досягнення українських лікарів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: