Українських заробітчан не чекають на сезонних роботах за кордоном

По гроші, які пахнуть полуницею, до Польщі українці Західної України їздять цілими селами.

Щороку тисячі українців поповнюють армію сезонних заробітчан. Натомість за кордоном уже не хочуть бачити наших фахівців.

По гроші, які пахнуть полуницею, до Польщі їздять цілими селами. Прибиральниця на залізниці Ольга бере відпустку на місяць, щоб вирушити на такі заробітки на польську плантацію в 7 гектарів.

Робота не з легких: з четвертої ранку і все на колінах. "Болять ноги, спини. Праця там дуже важка. Але заробити так немає де", - розповідає Ольга Мамінська.

Торік за місяць заробила 1000 доларів. Цього року буде менше, адже платять злотими, а долар і в Польщі подорожчав.

На українських збирачів полуниці в Польщі чекають дуже. У них своїх рук поки що бракує. Адже багато поляків, як і наших заробітчан, виїхали в Італію.

Із ними в Італії оголосили боротьбу. На підході закон, за яким нелегалів саджатимуть - у притулок на півроку, і штрафуватимуть - від 5-ти до 10-ти тисяч євро.

Італія за вітчизняними заробітками - аж на четвертому місці. Першість тримають Росія, Польща, Чехія. Світлана їздила аж до Великої Британії. Віза навчальна із правом роботи - на курячій фабриці.

За упаковку м’яса та різання курей платили 5,5 фунтів на годину. Проживання, харчування - за власний кошт. Вона пішла заробляти до ресторанів – тут в місяць платили 1200 фунтів за шестигодинний робочий тиждень по 8 годин щодня.

За рік повернулась, із 10-ма тисячами фунтів. Нинішнього року програма, за якою їздила Світлана, не працює. Квоти на тутешніх заробітчан Велика Британія скорочує. Роботи там немає. Зачинилися двері і для наших фахівців.

Що чекатиме українських заробітчан цього літа – дивіться в сюжеті ТСН.

Читайте також:

Парламент Італії прирівняв мігрантів до злочинців

Уряд заперечує, що українські заробітчани масово вертаються додому

Українські заробітчани в Італії протестують проти додаткового податку

Чехія припинила видачу робочих віз українцям

ВідеоДля українських заробітчан нема місця за кордоном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: