В Україні з'явиться нова Комуністична партія - для боротьби з Симоненком

Леонід Грач оголосив про створення нової Компартії - "щоб перемогти верхівку КПУ на чолі з Симоненком". Найближчим часом у Криму очікується боротьба двох комуністичних об'єднань.

Скандальний лідер кримських комуністів Леонід Грач, якого виключили з КПУ за критику Партії регіонів, має намір створити нову Комуністичну партію, яка стане противагою нині існуючій Компартії Петра Симоненка.

"У понеділок або у вівторок ми зберемося з товаришами і ухвалимо необхідні рішення, аж до створення нової політичної сили. Секретарі первинних парторганізацій Ялти вже поставили питання про те, що потрібно створювати нову партію, щоб перемогти верхівку КПУ на чолі з Симоненком", - заявив Грач виданню "КоммерсантЪ-Україна".

Народний депутат упевнений, що нова партія об'єднає комуністів, незадоволених КПУ, не тільки в Криму, але і в інших регіонах. Назва нової політичної сили ще не визначена.

"В обов'язковому порядку у ній буде слово "комуністична", а що далі - поки не вирішено", - зазначив Грач.

Представники КПУ не приховують, що найближчими місяцями в Криму буде вестися боротьба двох компартій - існуючої та нової - за підтримку рядових комуністів.

"Співбесіда буде проводитися практично з кожним членом партії. За кожною місцевою організацією закріплені члени ЦК, у тому числі депутати. Вони особисто будуть виїжджати до Криму", - розповів член ЦК КПУ, народний депутат Олександр Голуб.

Голуб вважає, що партійна ініціатива Грача не має перспективи. "У нас вже існує півдюжини псевдокомуністичних партій, і доля їх досить сумна", - пояснив він.

Тим часом практика парламентських виборів свідчить, що, навіть за відсутності сильних лідерів, "альтернативні" компартії здатні заволодіти частиною голосів комуністів.

У парламентських виборах 2002 року брали участь два "клони" КПУ - Комуністична партія України (оновлена) та Комуністична партія робітників і селян. У багатомандатному окрузі вони сумарно набрали 1,8% проти 19,98% у КПУ. На виборах 2006 року технологія "клонів" у боротьбі проти Компартії не використовувалася; в 2007 році в списку була лише КПУ (о), яка без рекламної кампанії набрала 0,29% (КПУ - 5,39%).

Леонід Грач запевнив, що його політична сила візьме активну участь у майбутніх виборах і спробує заволодіти електоратом КПУ: "Ми будемо роз'яснювати людям, що ми дійсно боремося з опортунізмом Симоненка та інших представників партійної еліти, які продалися олігархам".

У суботу пленум ЦК Компартії ліквідував місцеві парторганізації Криму, лідери яких підтримали народного депутата Грача у його конфлікті з керівництвом КПУ.

Як повідомлялось, Леонід Грач був виключений з партії "за систематичні порушення статуту КПУ", після чого партквитків були позбавлені 82 представники кримського партактиву, які виступили проти рішення ЦК. Раніше Грач відкрито заявляв, що Партія регіонів сфальсифікувала вибори, вкравши голоси в комуністів. Також депутат закликав однопартійців йти в опозицію, інакше на партію очікує смерть.

Читайте також:

Табачник став на бік комуністів, які встановили пам'ятник Сталіну

Кримські комуністи обрали своїм новим лідером жінку

З Компартії вигнали депутата, який насмілився критикувати Партію регіонів

Головний комуніст України Симоненко оселився у розкішному маєтку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: