Ющенко особисто захищатиме героїзм Шухевича і Бандери в суді

Юристи "Нашої України" вже подали касаційні скарги на рішення донецьких судів до Вищого адміністративного суду.

Третій президент Віктор Ющенко відстоюватиме звання Героя України, присвоєні провідникові ОУН Степанові Бандері і головнокомандувачу УПА Романові Шухевичу. Про це заявила прес-секретар Ющенка Ірина Ванникова.

"Безумовно, було обурення й рішучий настрій відстояти честь героїв. Хоча Віктор Ющенко був цілком свідомий того, що ця влада навіть не намагатиметься прикриватися якимись національними мотивами, не вдягатиме вишиванку і не співатиме українських пісень. І це, повірте, не останнє розчарування. А щодо цієї ситуації зі званнями, то "Наша Україна" вживає всіх можливих засобів, аби відвоювати Героїв для Бандери і Шухевича, і особисто Віктор Ющенко буде втручатися у цю неприємну і ганебну для України ситуацію", – зазначила Ванникова.

Окрім того, речник Ющенка заявила, що юристи "Нашої України" вже подали касаційні скарги на рішення донецьких судів до Вищого адміністративного суду.

"Шухевич і Бандера для великої частини нашого суспільства назавжди залишаться Героями України, незалежно від того, чи будуть вони офіційно визнані відповідним званням. І нинішня влада має змиритися з цим, а не припускатися великої помилки — продовжувати роз'єднувати країну й налаштовувати багатьох громадян проти себе. Але тут маємо ще й юридичний казус. Адже Володимир Оленцевич позивався до інституції президентства, яка видає відповідні укази, а не конкретно до президента Ющенка. Це означає, що він поставив під сумнів легітимність інституту президентства взагалі. І якщо є такий правовий прецедент, то, значить, можна відняти звання і в тих Героїв, яких нагородили за часiв президентства Кучми чи Януковича. І взагалі скасувати через суд будь-який президентський указ", – зазначила Ванникова.

Нагадаємо, 12 січня на Інтернет-сторінці президента з'явилася про набуття чинності рішення суду щодо зняття з Степана Бандери статусу "Героя України".

23 червня 2010 року Донецький апеляційний адміністративний суд визнав недійсним указ президента Віктора Ющенка про надання звання "Героя України" Степану Бандері. У касаційному порядку це рішення оскаржено у Вищому адміністративному суді, й справу взято у провадження, утім розгляду ще не було.

Дегероїзацію Романа Шухевича суд розгляне через місяць.

Читайте також:

"Свобода": бандерівська армія перейде Дніпро і викине "синьожопу банду"

Герман: ніякі укази не змусять народ розлюбити Бандеру, Шухевича та Сталіна

У київській школі Бандеру і Шухевича назвали радянськими партизанами

У новому підручнику Бандера буде вбивцею, а Сталін - переможцем

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: