Ющенко пропонує кожні 5 років обирати гетьмана України

Ющенко пропонує створити Раду українського козацтва як консультативно-дорадчий орган при президенті.

Президент Віктор Ющенко пропонує запровадити в країні некомерційну козацьку службу, щороку проводити Велику всеукраїнську козацьку раду і раз у 5 років обирати гетьмана України, який здійснюватиме свою діяльність на громадських засадах.

Про це йдеться в проекті закону "Про засади відновлення і розвитку українського козацтва, козацькі організації та їх об’єднання", який президент запропонував на розгляд Верховній раді.

Згідно із законопроектом, козацька служба - це діяльність козацьких організацій та їх об’єднань на основі угод про співпрацю, підписаних козацькими організаціями з центральними і місцевими органами виконавчої влади, державними організаціями, органами місцевого самоврядування про участь козацьких формувань в забезпеченні охорони громадського порядку і держкордону України, ліквідації надзвичайних ситуацій, військово-патріотичному вихованні молоді, підготовці допризовників до служби в Збройних силах.

Законом буде гарантуватися захист життя, здоров’я, честі, майна членів козацьких організацій, які проходять козацьку службу, від злочинних посягань та інших протиправних дій.

Основні положення законопроекту також передбачають принципи і порядок створення козацьких організацій та їх об’єднань, засади їхньої діяльності, вимоги для членства в цих організаціях, встановлення порядку співпраці центральних і місцевих органів виконавчої влади з козацькими організаціями та їх об’єднаннями.

Проектом закону також пропонується визначити статус і завдання Ради українського козацтва як консультативно-дорадчого органу при президенті, передбачається діяльність відповідних рад на регіональному рівні.

Згідно із текстом законопроекту, козацька організація - громадська некомерційна організація, що об’єднує громадян України на основі єдності інтересів для реалізації і захисту своїх прав та свобод і задоволення інтересів з відродження історичних, патріотичних, культурних, духовних і моральних традицій українського козацтва.

Такі організації мають право на добровільних засадах створювати або вступати між собою в об’єднання, підписувати між собою угоди про співпрацю та взаємодопомогу.

Також Ющенко пропонує встановити, що козацькі організації не рідше ніж один раз у 5 років 14 жовтня - в День українського козацтва - проводять Велику всеукраїнську козацьку раду для вирішення питань розвитку козацького руху.

На цій раді може бути обраний гетьман України, який здійснюватиме свою діяльність на громадських засадах.

Як відомо, президент Віктор Ющенко сам неодноразово заявляв, що його предки були козаками, і навіть стверджував, що його рід пов’язаний з родом Івана Мазепи.

Читайте також:

Ющенко дійшов висновку, що він нащадок Мазепи

Кримські отамани підтримали на виборах "почесну козачку" Тимошенко

Радником Ющенка став козацький отаман

Козацького отамана двічі не пустили на вибори президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: