З українських в’язниць випустять пенсіонерів, інвалідів та ветеранів

В результаті амністії на волі опиняться 16 тисяч людей. Водночас, медики побоюються, що амністія з нагоди річниці незалежності може спровокувати в країні хвилю епідемії туберкульозу.

Верховна рада 15 червня прийняла закон "Про амністію". Амністія буде приурочена до святкування 20-річчя української незалежності.

За ухвалення відповідного рішення проголосували 294 народних депутатів із 394, зареєстрованих у сесійній залі.

Закон передбачає звільнити від покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, засуджених за умисні злочини, які не є тяжкими або особливо тяжкими, і за злочини, вчинені з необережності, які не є особливо тяжкими.

Зокрема, передбачається звільнити осіб, які на момент вчинення злочину були неповнолітніми; жінок, вагітних на день набрання чинності цього закону; осіб, не позбавлених батьківських прав, які на день набрання чинності цього закону мають дітей, яким не виповнилося 18 років, або дітей-інвалідів незалежно від їхнього віку; осіб, які на день набрання чинності цього закону в установленому порядку визнані інвалідами першої, другої чи третьої групи, а також хворих на активну форму туберкульозу, онкологічні захворювання та ін.

Під амністію підпадають також чоловіки і жінки, які на день набрання чинності цього закону досягли, відповідно, 60-річного та 55-річного віку; ветерани війни (учасники бойових дій, інваліди війни та учасники війни, які підпадають під дію Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту").

Також передбачено звільнити від покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, осіб, засуджених за умисні злочини, за які законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше десяти років, якщо на день набуття чинності цього закону вони відбули не менше половини призначеного строку основного покарання.

Рішення про застосування або незастосування амністії приймається судом щодо кожної особи індивідуально після ретельної перевірки матеріалів особової справи та відомостей про поведінку засудженого під час відбування покарання. Така особа викликається у судове засідання і може давати пояснення. Неявка цієї особи не зупиняє розгляд справи.

Очікується, що в результаті амністії на волі опиняться 16 тисяч людей. Водночас, медики побоюються, що амністія з нагоди річниці незалежності української держави може спровокувати в країні хвилю епідемії туберкульозу.

Читайте також:

До Дня Незалежності з тюрем випустять 16 тисяч зеків

Амністія в Україні може спричинити спалах туберкульозу

Представникам колишньої влади дістались найкомфортніші камери у Лук'янівському СІЗО

ВідеоВР законом "Про амністію" звільнила 16 тисяч ув'язнених

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: