Завод з виробництва ядерного палива побудують на Кіровоградщині

Україна визначилася з майданчиком під розміщення заводу з фабрикації ядерного палива.

Державний концерн "Ядерне паливо" рекомендує Кабміну побудувати заводу з фабрикації ядерного палива у смт Смоліно Кіровоградської області.

Таке рішення було прийняте на засіданні спеціальної комісії, що створена при держконцерні "Ядерне паливо" у четвер, 18 серпня.

Крім майданчика у Смоліно, експерти також оцінювали території в районі Жовтих Вод (Дніпропетровська обл.), а також у районі міста Славутич (Київська обл.).

Майданчик у Смоліно визнано таким, що найбільш відповідає встановленим критеріям і вимогам для розміщення заводу з виробництва ядерного палива, повідомляється в прес-релізі концерну.

Нагадаємо, у жовтні 2010 року російська компанія "ТВЕЛ" і український держконцерн "Ядерне паливо" підписали угоду про створення на території України спільного підприємства з виробництва ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-1000 з часткою України 50%+1 акція.

В угоді "ТВЕЛ" підтверджував намір передати Україні технології всіх етапів виготовлення ядерного палива не пізніше 2020 року, забезпечувати технологічний супровід діяльності заводу з урахуванням впровадження новітніх технологій, а також навчати персонал і кваліфікувати завод.

Читайте також:

Україна і Росія узгодили договір про "ядерне" СП

Росія забезпечить сировиною український завод ядерного палива

Уряд дозволив росіянам будувати в Україні ядерний завод

Росіяни виграли конкурс на будівництво ядерного заводу в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: