Жоден із українських вузів не потрапив до топ-500 університетів світу

Найкращим вищим навчальним закладом світу у 2011 році визнали Гарвардський університет.

Інститут вищої освіти Шанхайського університету оприлюднив черговий Шанхайський рейтинг, який вважається один з найавторитетніших рейтингів вищих учбових закладів. Жоден із українських вишів до цього рейтингу не потрапив.

Перше місце в списку 500 кращих вузів світу, як і минулого року, зайняв Гарвардський університет. У трійку кращих потрапили також американські Стенфордський університет, який за підсумками минулого року був третій і Массачусетський технологічний інститут, який займав четверте місце в рейтингу 2010 року, пише Дело.

Як і минулого року в ТОП-10 окрім американських вузів потрапило лише два британських - Кембрідж, який зберіг своє 5 місце, і Оксфорд на все тій же 10 позицій.

Кращим університетом континентальної Європи визнана Швейцарська вища технічна школа Цюріха (ETH Zurich), яка зайняла 23 місце. Далі слідують Університет Париж-Південь (Paris - Sud, 40 місце) і Університет П'єра і Марії Кюрі (41 місце).

Кращими університетами Азії визнані японські вузи - Токійський університет (21 місце) і університет Кіото (27 місце).

У першу сотню потрапив один російський вуз - Московський державний університет (77 місце). У четвертій сотні розмістився Санкт-петербурзький державний університет.

Жоден український вуз, на жаль, в список 500 кращих не потрапив.

Як пояснює Тарас Фініков, президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, колишній заступник міністра освіти і науки, невисокі позиції українських університетів у світових і спеціалізованих рейтингах зумовлені тим, що ми не можемо забезпечити високі показники за такими основними параметрами цих рейтингів, як наявність у складі викладачів нобелівських лауреатів, належний розмір фінансування наукових досліджень, належний індекс цитування робіт викладачів вузів у науковому середовищі, високу міру інтегрованості в міжнародні дослідницькі проекти.

Нагадаємо, що в Україні у поточному році, виявилось аж 20 вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, до яких не було подано жодної заяви від абітурієнтів під час вступної кампанії.

Читайте також:

Закордонні вузи полюють на українських абітурієнтів

Вищу освіту України адаптують до стандартів Євросоюзу

Друга вища освіта в Україні може стати безкоштовною

Більшість українців при вступі до вузу розраховує на гроші і зв'язки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: