"Газпром" запропонував Україні співпрацювати за білоруською моделлю

"Газпрому" належить 50% акцій білоруського газотранспортного підприємства Белтрансгаз.

Глава ВАТ "Газпром" Олексій Міллер вважає за можливе співробітництво між Україною і Росією в газовій сфері за схемою, яку вже застосовують у роботі з Мінськом.

"На думку "Газпрому", розвиток співробітництва в газовій сфері могло б будуватися за тією ж моделлю, за якою ми працюємо з нашими білоруськими друзями", - сказав Міллер після зустрічі з президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим і міністром енергетики та вугільної промисловості України Юрієм Бойко.

Міллер нагадав, що "Газпрому" належить 50% акцій білоруського газотранспортного підприємства Белтрансгаз. Нині ведуться переговори про купівлю ще 50%.

Як повідомлялося, експерти прогнозують, що відсутність поступок у газовому питанні з боку Росії може спричинити нову "газову війну".

30 червня, "Газпром" може піти на зниження ціни газу для України у разі прийняття рішення про злиття з НАК "Нафтогаз Україна".

Нещодавно прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Київ вивчає питання про розірвання в судовому порядку газового контракту з Росією, укладеного в 2009 році. Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна і Росія повинні знайти компромісне рішення і переглянути ціни на газ, не вдаючись до судової процедури.

Слід зазначити, що Янукович виключає злиття НАК "Нафтогаз України" та російського "Газпрому".

12 серпні президент Росії Дмитро Мєдвєдєв у розмові з президентом Януковичем закликав не політизувати російсько-українське газове співробітництво.

Читайте також:

ЗМІ: У Москві ніколи так не пили, як після підписання "газових контрактів"

Тимошенко пояснила, чому підписала "газові угоди"

Україна та Росія на порозі нової "газової війни"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: