"Київенерго" буде використовувати газ з Чорноморського шельфу

Vanco Prykerchenska Ltd починає розробку Чорноморського шельфу. Газ із морських надр постачатиметься на "Київенерго" та "Дніпроенерго".

Проектами Vanco Prykerchenska Ltd займеться нова компанія "ДТЕК-Нафтогаз", яка буде постачати газ для "Київенерго", повідомив директор з розвитку бізнесу компанії Герман Айнбіндер.

"Компанії "ДТЕК-Нафтогаз" - кілька днів від народження, ми на самому початку шляху. Це компанія, яка займеться в першу чергу проектами Vanco Prykerchenska Ltd. Крім шельфу ми хочемо подивитися на альтернативні джерела. Це сланцевий газ, газ щільних пісковиків, шахтний метан", - сказав Айнбіндер

Він додав, що "ДТЕК-Нафтогаз" є 100-відсотковою донькою ДТЕК і що представники цієї компанії увійдуть до ради директорів Vanco Prykerchenska Ltd.

Крім того, він уточнив, що якщо говорити про перспективу видобутку сланцевого газу, то мова може йти про Люблінський басейн у західній Україні.

Що стосується досвіду видобутку шахтного метану, то він вже є на шахті Комсомолець Донбасу, яка входить у ДТЕК.

Говорячи про можливий обсяг інвестицій, менеджер навів приклад з Vanco Prykerchenska, коли загальний обсяг фінансування передбачався на рівні 15 млрд доларів, з яких 500 млн необхідно було вкласти в перші 5 років.

Очікується, що "ДТЕК-Нафтогаз" до 2030 року повинен вийти на рівень видобутку в 3 млрд кубометрів газу, який буде використовуватися для власних потреб.

Зокрема Айнбіндер назвав 2 газомазутних блока "Дніпроенерго" і потреби "Київенерго".

"Тут альтернативи немає. Ми не можемо палити в Києві вугілля", - сказав він.

Нагадаємо, що хоча більша частина акцій "Київенерго" (50%+1) знаходяться у власності держави, фактичне управління компанією здійснює фірма ДТЕК, яка належить Ринату Ахметову (володіє 39% акцій "Київенерго").

Читайте також:

Ахметов отримає контроль над всією енергетикою Києва

Азаров пішов на мирову угоду з Vanco

Прибутків від Чорноморського шельфу не буде ще 10 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: