Лихварі позичають українцям сотні тисяч гривень під 60% на місяць

У заставу вимагають машину або квартиру. Охочі шикуються у довгі черги.

Під шалені відсотки, від 10% до 60% на місяць, лихварі роздають по кілька сотень тисяч гривень в одні руки. При цьому вимагають у заставу авто або квартиру. Охочих - сила-силенна, бо інших джерел кредитування практично немає.

В умовах фінансової кризи гроші приватних осіб стали чи не єдиним джерелом отримання кредиту. Підприємливі лихварі нелегально роздають мільйони гривень, на кабальних умовах.

Банки та кредитні спілки позик майже не дають, а дрібним підприємцям гроші конче потрібні.

В інтернеті безліч пропозицій позик без жодних документів.

Якщо потрібно менше ста тисяч гривень, позичальник має принести паспорт, ідентифікаційний код, заповнює анкету з особистими даними. Далі він підписує боргову розписку і отримує кошти.

Якщо позичити потрібно більшу суму – під заставу вимагають машину чи квартиру, які оформлюються на лихваря за договором дарування, який засвідчується нотаріально.

Попит є, кількість пропозицій безмежна. Ділки змагаються – хто дасть більше і швидше. Усі умови можна дізнатися просто по телефону.

За сірою схемою, адже жоден з добродіїв не має відповідної ліцензії, цього року роздали кілька мільярдів гривень, і сума зростатиме, бо на полювання виходять великі хижаки.

Вхопити за руку лихварів – неможливо. Закон дозволяє фізичній особі давати гроші у борг. І дарма, що вона поставила це на потік, не маючи ліцензії.

"Навіть зважаючи на те, що кредитор займається не зовсім законною діяльністю, відповідно до цивільного кодексу, обов’язок боржника – провернути ці грошові кошти", - пояснюють юристи.

Українські підприємці чекають, доки оживе банківське кредитування, тоді лихварі знову зникнуть з обрію.

Читайте також:

Три новини від Володимира Путіна про Юлію Тимошенко

Москва позичить Києву 5 мільярдів доларів "за однієї умови"

Світовий банк висунув Україні умови для отримання кредиту

В Нацбанку Таджикистану недорахувалися мільярда доларів

ВідеоДе позичити грошей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: