МВФ придумав, як врятувати Європу від кризи

План порятунку європейської економіки включає списання 50% суверенного боргу Греції.

Під час щорічних зборів Міжнародного валютного фонду (МВФ), що відбулися в неділю у Вашингтоні, був узгоджений початковий проект масштабного плану подолання боргової кризи в зоні євро.

За неофіційною інформацією, МВФ вдалося, по-перше, узгодити час затвердження плану порятунку, а по-друге, визначити його основні параметри. За даними поінформованих джерел ВВС, заходи з виведення єврозони з кризи можуть бути формалізовані на засіданні ради ЄС в Брюсселі наприкінці жовтня цього року, а потім - під час саміту "великої двадцятки" в Каннах, призначеного на початок листопада.

При цьому сам план порятунку європейської економіки включає серед іншого списання 50% суверенного боргу Греції, а також значне збільшення Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF), який зараз становить 440 млрд євро, але може досягти близько 2 трлн.

Як відомо, через гігантський бюджетний дефіцит офіційні Афіни не можуть самостійно розраховуватися за своїми боргами, і для цього їм доводиться покладатися на допомогу МВФ. Грецький уряд все ще отримує кошти з пакету допомоги, схваленого МВФ в травні минулого року. Однак якщо Афіни не задовольнять вимог МВФ щодо скорочення витрат, вони можуть не отримати наступний транш кредиту. За такого розвитку подій Греція не зможе платити за своїми зобов'язаннями вже до середини жовтня.

Щоб запобігти дефолту Греції, МВФ пропонує списати половину її боргів. В кінці минулого тижня подібну можливість вже згадував грецький міністр фінансів Евангелос Венізелос. У розмові з депутатами парламенту від соціалістичної партії, він нібито сказав, що списання половини боргу було б найкращим виходом із ситуації.

Крім того, Європейському Союзу, можливо, доведеться різко збільшити обсяги Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF). Це пропонюєть зробити не за рахунок звичайних механізмів (які вимагали б схвалення парламентів всіх країн ЄС), а за рахунок кредитів ЄЦБ.

Кошти EFSF будуть використовуватися для надання позик країнам, яким у сформованій ситуації стало важко отримати кредити зі звичайних комерційних джерел, таким, як Італія.

Крім того, за даними ВВС, учасники вашингтонського засідання МВФ принципово погодилися з необхідністю рекапіталізації і зміцнення банків зони обігу євро.

Повідомляється, що заходи, узгоджені під час зустрічі у Вашингтоні, поки носять попередній характер, і робота над ними триває.

Читайте також:

Сорос: криза у США вже почалась

Банківська система ЄС знаходиться на межі колапсу

В МВФ можуть закінчитись гроші

МВФ: світові загрожує нова фінансова криза

Глава МВФ: світова економіка вступила в нову небезпечну фазу

Світовий банк: повторення кризи не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: