США зупинили випуск 10-доларових купюр

Випуск грошових банкнот у США в 2010 році скоротився через поширення пластикових карток.

Минулого року вперше в історії міністерство фінансів США відмовилося від виробництва 10-доларових купюр, а кількість випущених банкнот номіналом у 5 доларів впала до мінімуму за останні 30 років.

Як вказують американські фінансисти, американці все частіше віддають перевагу розрахункам за товари і послуги за допомогою кредиток. Так, у 2010 році в Нью-Йорку майже 36% випадків оплати таксі здійснювалися за безготівковим розрахунком. Дрібні купюри використовуються жителями США насамперед як чайові.

Проте деякі аналітики вважають, що готівкові гроші настільки звичні для американців, що залишаться в обігу ще на 200 років. Крім того, в малому бізнесі оплата готівкою як і раніше поширеніша, ніж кредитки.

Зараз найбільш популярними банкнотами як у США так і за кордоном є стодоларові. У 2010 році міністерство фінансів країни вперше надрукувало більше купюр номіналом у 100 доларів, ніж однодоларових.

У березні цього року вартість усіх банкнот США, що знаходяться в обігу, вперше перевищила трильйон доларів. Як пояснює видання, насамперед відбулося через підвищений попит на стодоларові банкноти.

Нагадаємо, що Україна також почала активний перехід на безготівкові розрахунки. Так, Кабмін 29 червня зобов'язав підприємства роздрібної торгівлі та громадського харчування встановити біля кожної другої каси термінали для розрахунку платіжними картками. Нове правило не торкнеться лише сіл та селищ міського типу.

Читайте також:

Українських торговців зобов'язали приймати платіжні картки

Visa планує створити "дочку" в Україні

Ассанж розкритикував міжнародні платіжні системи

Росія може оштрафувати Visa і MasterCard на 17 мільярдів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: