Тігіпко повернув собі компанію з вибивання боргів

Фінансова група Сергія Тігіпка викупила у шведів колекторську компанію, яку раніше продала їм більш, ніж за мільйон доларів.

Фінансова група "ТАС", яка належить екс-кандидату в президенти Сергію Тігіпку, 5 лютого оголосила про викуп у шведського Swedbank 51% колекторської компанії (КК) ТОВ "Європейське агентство з повернення боргів".

Колектор був створений в жовтні 2007 року після продажу Тігіпком ТАС-Комерцбанку і ТАС-Інвестбанку шведській групі Swedbank. За рік, у жовтні 2008 року, банкір отримав дозвіл Антимонопольного комітету на продаж шведам контрольного пакету КК.

Відповідно до звітності Swedbank, покупка 51% компанії завершилася 31 грудня 2008 року, сума склала 9-10 мільйонів шведських крон готівкою (1,16-1,29 мільйона доларів).

До кінця першої половини 2009 року актив переоцінили до 14 мільйонів крон (1,8 мільйона доларів), з них вартість бренду - 2 мільйони крон (257 тисяч доларів).

За словами прес-секретаря Тігіпка Ірини Рудки, бізнесмен вирішив консолідувати зусилля на фінансовому ринку і об'єднати фінансові компанії, а Swedbank буде концентруватися на банківських активах.

Заступник голови правління Swedbank Володимир Дубей уточнив, що питання про продаж колектора вирішувалося на рівні наглядової ради. Сам колектор залишився задоволений угодою.

"Шведи вважають наш фінансовий ринок не дуже перспективним. Протягом 2009 року вся наша діяльність узгоджувалася з наглядовою радою Swedbank, який стримував нашу активність і жорстко контролював всі покупки проблемних портфелів. Їх підхід - дуже прискіпливий і занадто обережний", - розповів генеральний директор "Європейського агентства з повернення боргів" Олександр Ільчук.

"Нам потрібно було використовувати в роботі всі методики Swedbank, а вони не зовсім адекватні для українського ринку. Тому у нас знизилися показники за минулий рік. Зараз у мене розв'язані руки, і ми почнемо працювати набагато активніше", - додав він.

Нагадаємо, Сергій Тігіпко брав участь у виборах президента України і посів на них третє місце, набравши на них 13,05% голосів виборців.

Читайте також:

Тігіпко: і в Москві, і у Вашингтоні мене недооцінили

Більше всіх в першому турі виборів витратив Тігіпко

Тимошенко запропонує Тігіпку привести в уряд свою команду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: