Українці готуються до погіршення економічної ситуації

Українці песимістично ставляться до економічної ситуації у країні.

Українці не підтримують дій Віктора Ющенка на посаді президента України і Юлії Тимошенко на посту прем'єр-міністра й очікують погіршення економічної ситуації у країні, свідчать дані опитування громадської думки, яке було проведене ТОВ ФОМ-Україна.

Так, відповідаючи на запитання, схвалюють чи не схвалюють дії Тимошенко на посту прем'єр-міністра України, 65,8% респондентів відповіли негативно. Схвалюють дії прем'єра 26,9% опитаних.

Водночас 88,5% опитаних негативно оцінили роботу Ющенка як глави держави, його дії підтримує лише 6,7% респондентів.

Крім того, згідно із даними опитування, українці песимістично ставляться до економічної ситуації у країні. Так, 46,2% респондентів прогнозує погіршення економічної ситуації в найближчі кілька місяців.

Водночас, оптимістично налаштовані 8% респондентів, а 35% опитаних вважають, що економічна ситуація в Україні за кілька місяців практично не зміниться.

57,8% респондентів повідомили, що їм довелося в останній місяць обмежити свої витрати, тому що подорожчали товари та послуги.

А з наслідків фінансово-економічної кризи українці, згідно з опитуванням, бояться зростання цін на продукти і товари першої необхідності (69,7%), втрати роботи (37,7%), знецінення гривні (33,7%) і боргів (25, 3%).

При цьому у випадку погіршення життя 25,2% опитаних готові брати участь у мітингах та демонстраціях, 5% - у збройних зіткненнях. Водночас 47,1% респондентів зазначили, що вони не братимуть участі в акціях протесту.

Опитування проводилося з 26 вересня до 4 жовтня 2009 року. Методом інтерв'ю опитано 1 тис. респондентів. Похибка вибірки складає 4%.

Нагадаємо, результати опитування, проведеного центром соціальних досліджень "Софія", свідчать, що  патріотизм українців не має нічого спільного зі сліпим фанатизмом.

Переважна більшість (80,7%) респондентів визнають: "У нас у країні є речі, які змушують мене переживати сором за свою країну".

Більшість (64,1%) опитаних тою чи іншою мірою погоджуються з тезою: "Я менше пишаюся своєю країною, аніж хотілося б".

Читайте також:

Опитування: 80% українців соромно за свою державу

Опитування: українці не вірять жодному з провідних політиків

Опитування: третині українців не вистачає грошей на харчі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: