Верховний суд зобов'язав "Нафтогаз" повернути газ Фірташу

Рішення про повернення 12,1 мільярда кубометрів газу компанії Дмитра Фірташа RosUkrEnergo прийняла колегія суддів 24 листопада.

Верховний суд України підтвердив рішення Шевченківського районного суду міста Києва та Апеляційного суду, якими була підтверджена правомірність рішення Стокгольмської торговельної палати від 8 червня 2010 року. Рішення полягає в тому, що НАК "Нафтогаз України" зобов'язана повернути компанії RosUkrEnergo 12,1 мільярда кубометрів природного газу.

Дане рішення на засіданні у середу, 24 листопада, прийняла колегія суддів під головуванням Василя Гуменюка.

Як відомо, Стокгольмський арбітражний трибунал у червні виніс рішення у тривалій суперечці між компанією RosUkrEnergo, співласником якої є Дмитро Фірташ, і НАК "Нафтогаз України" відносно експропріації "Нафтогазом" у січні 2009 року 11 млрд кубометрів газу, що належав RosUkrEnergo.

Рішення суду підтверджує, що спірний обсяг газу був вилучений "Нафтогазом" з порушенням умов контракту, і що "Нафтогаз" зобов'язаний повернути RosUkrEnergo 11 млрд кубометрів газу, та додатковий обсяг газу у розмірі 1,1 млрд кубометрів як неустойку за порушення умов контракту.

Опозиція намагалась в липні ввести мораторій на повернення боргів RosUkrEnergo за рахунок бюджетних коштів, але правляча більшість провалила відповідний законопроект.

Читайте також:

Кабмін відмовився від компенсацій RosUkrEnergo за рахунок бюджету

Рада дозволила віддавати Фірташу борги будь-якою ціною

Фірташ очолить українських роботодавців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: