За комунальні борги українців штрафуватимуть і виселятимуть з квартир

Новий житловий кодекс, який готується ухвалити Верховна рада, містить чимало спірних положень, що обмежують права громадян.

На наступному пленарному тижні парламент має намір ухвалити новий Житловий кодекс. Про це повідомив співавтор законопроекту, депутат від Партії регіонів Ігор Лисов.

За даними видання "Дело", документ містить чимало спірних положень, які обмежують права кожного громадянина. Зокрема проект кодексу передбачає можливість примусового відселення боржників, а також необмежені штрафи за прострочення оплати комунальних послуг.

"Виселяти без згоди зможуть і тих, хто не в силах своєчасно виплачувати банківський кредит за своє житло. Стаття 129 проекту Житлового кодексу передбачає таку можливість для фінансових установ", - зазначає видання.

Лисов наголосив, що "за час, який залишився, парламентський комітет з питань містобудування та ЖКГ спробує згладити всі спірні норми кодексу". Депутат запевнив, що всі пропозиції будуть враховані, а Житловий кодекс, як і Податковий, буде прийматися постатейно.

У свою чергу, член комітету з питань ЖКГ, бютівець Юрій Одарченко вважає Житловий кодекс у його нинішньому варіанті неприйнятним.

"Вводиться пеня в розмірі 0,1% за кожен прострочений день оплати комунальних послуг, але на відміну від чинного законодавства, загальна сума не обмежується вартістю неоплачених послуг, а може рости до нескінченності", - зазначив депутат.

За його словами, тепер боржнику доведеться гасити свої борги ціною власної квартири. Крім пені, у проекті Житлового кодексу є низка інших спірних положень. Одне з них - примусове виселення мешканців з будинків, які підлягають реконструкції або йдуть під знос, без 100% згоди жителів, пише видання.

При цьому після ухвалення документа виселяти мешканців влада зможе в будь-який район міста, а не в межах одного, як це є зараз. Якщо ж власник відмовиться переселятися, його квартиру примусово викуплять.

За словами ще одного співавтора Житлового кодексу, Бориса Пудова, така практика існує в усьому світі і тільки з її допомогою можна оновити застарілий житловий фонд.

"Лише завдяки цій можливості колишній мер Москви Юрій Лужков зміг вирішити проблему хрущовок", - сказав депутат.

Крім того, Одарченко також заявив, що ці житлові закони можуть серйозно скоротити чергу на отримання житла.

Після ухвалення кодексу місцева влада зможе позбавити права на отримання житла від держави в разі надання в документах на одержання квартири неправдивих відомостей. крім того, після набрання кодексом чинності всі черговики будуть зобов'язані перереєструватися.

Водночас, спікер парламенту Володимир Литвин стверджує, що парламент найближчим часом не розглядатиме проект Житлового кодексу. "Нема цієї теми, і в найближчій осяжній перспективі її не буде", - сказав Литвин, додавши, що "боротися з вітряками немає підстав".

"Давайте ми хоча б розберемося з Податковим кодексом, а Трудовий і Житловий кодекси не розглядаються, і нема в планах Верховної Ради розглядати ці документи", - наголосив він.

Читайте також:

Новий Житловий кодекс: українців примусово виселятимуть з квартир

Квартири в Києві подешевшали в два рази

У Донецьку побудують рекордно дорогий елітний будинок

МВФ вимагає від України почати пенсійну реформу і підвищити ціни на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: