Hubble сфотографував "загибель Сонця"

Туманність, названа Котячим Оком, є результатом передсмертної агонії зірки, що закінчила фазу червоного гіганта. Її пульсуюче ядро ​​вибухнуло, відкинувши зовнішні шари вмираючого світила.

Телескоп Hubble зробив черговий унікальний знімок. У трьох тисячах світлових років від Землі космічна обсерваторія виявила агонізуючу зірку.

Туманність, названа Котячим Оком, є результатом передсмертної агонії зірки, що закінчила фазу червоного гіганта. Її пульсуюче ядро ​​вибухнуло, відкинувши зовнішні шари вмираючого світила за мільйони кілометрів. За словами фахівців, саме такий кінець чекає і наше Сонце.

Протягом усього життя зірка випромінює світло від безперервної реакції ядерного синтезу, в ході якого водень в ядрі перетворюється на гелій. А коли водневе паливо вичерпується, реакція синтезу стає нестабільною, після чого зірка переходить у стадію червоного гіганта.

Ядерні реакції в її центрі поступово згасають. Замість постійного процесу ядерного синтезу в надрах зірки відбуваються пульсуючі серії вибухів, які дестабілізують її стан. Останні пульсації відкидають зовнішні оболонки світила в космічний простір і оголюють ядро. Саме це можна побачити на фотографії, яку зробив Hubble.

Астрофізики, що зайнялися вивченням отриманих знімки, досліджують хмари блакитного газу, які скупчилися навколо ядра. Втративши оболонки, ядро іонізує навколишній простір, випромінюючи світло. Вважається, що туманності грають ключову роль у поширенні речовини у Всесвіті.

Читайте також:

NASA вдалося зробити знімок найдавнішої галактики Всесвіту

Вчені сфотографували у космосі гігантську зоряну троянду

Hubble зняв космічне "колесо" далекої галактики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: