Інтернет шкодить дітям з бідних родин

Американські дослідники з'ясували, що стрімке поширення Інтернету в країнах "третього світу" призводить до більшого погіршення навчальних показників у дітей з бідних сімей, ніж у їх забезпечених однолітків.

Домашні комп'ютери та наявність Інтернету не тільки не допомагають в освіті, але і псують навчальні показники дітей. Повальна інтернетизація особливо небезпечна для дітей з країн, що розвиваються, "третього світу".

До такого висновку прийшли дослідники Duke University Sanford School (США).

Дослідження проводилося професорами Джейкобом Вігдором і Хелен Ладд, які використовували інформацію періоду з 2000 по 2005 рік, коли домашні комп'ютери з доступом до Інтернету почали стрімко купуватися сім'ями з Північної Кароліни.

Спостерігаючи за 150 тисячами дітей, професори проаналізували їх навчальні результати (відмітки за тести з математики, читання і т.д.) до і після появи в сім'ї підключеного до Мережі комп'ютера. І порівняли їх з оцінками іспитів школярів, у яких комп'ютерів вдома не було.

З'ясувалося, що використання комп'ютерів приводить до невеликого, але все-таки зниження рівня знань. Цікаво, що дослідження проводилося на даних до 2005 року, тобто - до повального захоплення дорослих і дітей соціальними мережами, або, як висловлюються дослідники, "ери Twitter і Facebook". Тоді діти проводили час, який могли витратити на освіту, в сервісах обміну миттєвими повідомленнями, і наскільки результати різняться з тими, які були б сьогодні, складно навіть уявити.

Але найголовніший висновок професорів полягає навіть не в цьому, а в тому, що від наявності власного комп'ютера набагато сильніше страждають діти з бідних сімей.

Прогресивна громадськість, як відомо, намагається всіма силами скоротити "цифрову нерівність" між багатими країнами і країнами третього світу, щоб бідні люди мали доступ до інформації. Було необачним стверджувати, що ці зусилля шкодять, а не приносять користь.

Однак приклад школярів із сімей зі скромними статками свідчить, що такі діти набагато швидше "здають позиції", ніж їхні однолітки з заможних сімей. Перш за все це пов'язано з тим, що зайняті на трьох роботах (або, як варіант, ті, що не займаються дітьми) батьки не перевіряють, чи їхня дитина в Інтернеті шукає відомості для реферату або просто грає.

Читайте також:

Google відкрив офіс в Україні

Компанія Microsoft розробила захист від крадіжки логінів та паролів

Ісландія надасть притулок для сайтів з компроматом

Створена програма для виявлення депресивних блогерів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: