Оральний секс призводить до раку рота і глотки

У Швеції оральний секс став причиною різкого поширення раку, викликаного вірусом папіломи людини.

У Швеції з 1970 по 2002 рік частка ракових пухлин рота і глотки, викликаних вірусом папіломи людини, зросла майже утричі - з 23 до 68%, а до 2007 року цей показник досяг 93%.

У зв'язку з цим шведські вчені вирішили проаналізувати причини виникнення цієї хвороби і дійшли висновку, що вірус папіломи людини (ВПЛ), що передається статевим шляхом, став головною причиною раку рота і глотки в країні.

Дослідження провела група вчених під керівництвом Торбйорном Рамквіста з Каролінського інституту в Стокгольмі.

Вчені вивчили випадки плоскоклітинних карцином рота і глотки, виявлених у мешканців Стокгольма і його передмість з 1970 по 2007 рік. Також дослідники оцінили частку злоякісних пухлин, клітини яких мали у геномі ділянки ДНК папіломавірусу.

Автори дослідження пояснили, що частка викликаних папіломавірусом карцином рота і глотки значно перевищує аналогічний показник для інших новоутворень шиї та голови і становить 45-100%.

ВПЛ вбудовує ділянки своєї ДНК в клітини карцином рота і глотки, через що і починається ріст новоутворень, аналогічно пухлинам шийки матки і піхви.

Вчені дійшли висновку, що збільшення рівня захворюваності на ракові пухлини, викликані папіломавірусом, обумовлено змінами сексуальної поведінки шведів - збільшенням кількості сексуальних партнерів і зростанням популярності орального сексу.

Читайте також:

Революційне відкриття: рак створили самі люди

"Вбивцями" сексу стали мобільні телефони і ноутбуки

Вчені створили молекулу, яка зупиняє поширення ракових клітин

Унікальною альтернативою презервативам став ультразвук

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: