Вчені створили куленепробивний матеріал з людської шкіри і павутини

Кевлар можуть позвати звання найміцнішою тканини на світі, уступивши його органічній тканині.

В результаті досліджень голландського біолога Абдул Вахаба Ель-Хальбзурі та художниці Джаліль Ессайді було створено надміцну тканину – органічне поєднання павутини і людської шкіри.

Досі найміцнішою тканиною у світі був кевлар. Але у створеного нового куленепробивного матеріалу, який поки не має назви, потенціал набагато більший.

Куленепробивний кевлар має 33 шари, а павутина сама по собі в 3 рази міцніша за келар і в 15 разів міцніша за сталь.

Раніше будь-які додаткові матеріали з павутиною з'єднувалися погано. І тільки шкіра виявилася універсальним зміцнювачем для павукового "клею". Так що в майбутньому вчені планують можливість імплантації павутини прямо в тіло.

"Ідея виникла у мене десь в 2011 році. Я прочитала, що в процесі виготовлення куленепробивних жилетів в тканину додають шовк, сплетений павуками, і вирішила поекспериментувати. Що буде якщо цей шовк вживити в іншу матерію?", - згадує Джаліла Ессайді.

Поки що шкіра, вирощена вченими ще не настільки міцна, щоб зупиняти кулю на повній швидкості: вдалося виростити тільки 4-шаровий матеріал.

Але разом з нейрохірургами і біологами вчені будуть і далі працювати над удосконаленням свого винаходу. Вони впевнені, що в майбутньому павуковий шовк можливо будуть використовувати в медицині, і з його допомогою регенерувати втрачені кінцівки.

"Усе впирається в людське мислення. Якщо ви готові змінити свій генетичний код, щоб стати куленепробивним, то у Вас буде така можливість. Поки важко сказати, як далеко ми зайдемо з нашим винаходом. Але є небезпека, що розвиток міцної шкіри спричинить розвиток пробивної сили зброї ", - додає Ессайді.

Нагадаємо, шведські інженери працюють над новою оборонною технологією, яка дозволить танку зникнути, обдуривши ворога. А британські учені розробили новий вид особистого захисту для солдатів, поєднавши "рідку броню" і кевлар.

Читайте також:

Чоловік стрибнув з висоти в 1500 метрів у костюмі-крилі (відео)

Китайські злодюжки "обчищають" кишені перехожих паличками для їжі (відео)

Вчені розробили надсучасний танк-невидимку (відео)

Учені створили куленепробивну шкіру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: