Єгипетські фараони помирали від атеросклерозу

На зображеннях у своїх гробницях давньоєгипетські багатії часто виглядають стрункими, красивими і перш за все здоровими, але вчені підозрюють, що знать важко хворіла.

Учені, які дослідили півсотні мумій, дійшли висновку, що єгипетські фараони і представники знаті страждали від атеросклерозу та інших серцево-судинних захворювань.

Автори роботи вивчили 52 мумії, вік яких становив від 1981 року до нашої ери до 340 року нашої ери. Останки аналізувалися за допомогою комп'ютерної томографії, крім того, дослідники опиралися на результати аналогічних більш ранніх досліджень. Останки 44 стародавніх єгиптян містили добре помітні судинні тканини, і 45% цих мумій мали явні ознаки серцево-судинних захворювань.

Близько 20% єгиптян, які мали характерні зміни судин, померли у віці до 40 років, а 60% на момент смерті були молодші 60 років.

На сьогоднішній день вважається, що основними факторами, що сприяють розвитку атеросклерозу, є надлишкова вага, жирна дієта, відсутність фізичного навантаження і куріння.

Крім того, важливу роль відіграє спадковість. Жителі Давнього Єгипту вели набагато здоровіший спосіб життя, тому автори роботи вважають, що схильність до серцево-судинних хвороб може визначатися ще якимось чинником

Нагадаємо, раніше британські вчені дійшли висновку, що протези великих пальців ніг, знайдені на староєгипетських муміях, за життя власників дійсно допомагали їм ходити.

Читайте також:

Головний єгипетський археолог обіцяє зіпсувати життя західним музеям

Археологи знайшли в Єгипті двері в царство мертвих

Вчені розгадали таємницю фараона Тутанхамона

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: