Австралія може стати республікою після смерті королеви

Перша жінка-прем'єр Австралії Джулія Гіллард висловилася за встановлення в країні республіки після смерті британської королеви Єлизавети II.

Прем'єр-міністр Австралії Джулія Гіллард заявила, що після смерті королеви Великобританії Єлизавети II, яка формально є главою австралійської держави, Австралія повинна стати республікою.

Гіллард побажала королеві довгих років життя, але зазначила, що в майбутньому зміна британського монарха могла б стати підходящим моментом для встановлення в Австралії республіки.

Цей коментар пролунав за кілька днів до загальних виборів, в яких, за даними попередніх опитувань, з невеликим відривом лідирує правляча партія лейбористів.

Лідер опозиційної Ліберальної партії Тоні Еббот назвав висловлювання Гіллард "недоречними" і висловився за збереження зв'язку з британською короною.

За даними останнього соціологічного опитування, австралійці готові позбавити королеву трону - за встановлення республіки висловилися 59% мешканців країни.

У 1999 році в Австралії проходив референдум з питання про форму правління, який республіканці програли.

Наразі монархом Австралії є Єлизавета II, яка носить офіційний титул "Єлизавета Друга, Божою милістю Королева Австралії та її інших королівств і територій, Глава Співдружності".

Але її влада суто формальна. В Австралії монарх представлений або безпосередньо генерал-губернатором, або опосередковано через адміністраторів, що призначаються генерал-губернатором. Повсякденні виконавчі функції виконує кабінет міністрів.

Читайте також:

У прем'єра Австралії кинули яйцем

Віце-президент Ірану: британці - нація придурків, керованих мафією

Австралійці готові позбавити королеву трону

Прем'єром Австралії вперше стала жінка

ВідеоАвстралія може стати республікою після смерті королеви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: