Австралія може стати республікою після смерті королеви

Перша жінка-прем'єр Австралії Джулія Гіллард висловилася за встановлення в країні республіки після смерті британської королеви Єлизавети II.

Прем'єр-міністр Австралії Джулія Гіллард заявила, що після смерті королеви Великобританії Єлизавети II, яка формально є главою австралійської держави, Австралія повинна стати республікою.

Гіллард побажала королеві довгих років життя, але зазначила, що в майбутньому зміна британського монарха могла б стати підходящим моментом для встановлення в Австралії республіки.

Цей коментар пролунав за кілька днів до загальних виборів, в яких, за даними попередніх опитувань, з невеликим відривом лідирує правляча партія лейбористів.

Лідер опозиційної Ліберальної партії Тоні Еббот назвав висловлювання Гіллард "недоречними" і висловився за збереження зв'язку з британською короною.

За даними останнього соціологічного опитування, австралійці готові позбавити королеву трону - за встановлення республіки висловилися 59% мешканців країни.

У 1999 році в Австралії проходив референдум з питання про форму правління, який республіканці програли.

Наразі монархом Австралії є Єлизавета II, яка носить офіційний титул "Єлизавета Друга, Божою милістю Королева Австралії та її інших королівств і територій, Глава Співдружності".

Але її влада суто формальна. В Австралії монарх представлений або безпосередньо генерал-губернатором, або опосередковано через адміністраторів, що призначаються генерал-губернатором. Повсякденні виконавчі функції виконує кабінет міністрів.

Читайте також:

У прем'єра Австралії кинули яйцем

Віце-президент Ірану: британці - нація придурків, керованих мафією

Австралійці готові позбавити королеву трону

Прем'єром Австралії вперше стала жінка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: