Екс-президент Ліберії постав перед судом за зґвалтування та канібалізм

Вперше перед міжнародним судом в Гаазі постав африканський лідер. Усі звинувачення він заперечує.

В міжнародному суді в Гаазі почав надавати свідчення колишній президент Ліберії Чарльз Тейлор, якого звинувачують у військових злочинах в Сьєрра-Леоне впродовж 1991-2002 років.

Тейлор став першим африканським лідером, якого судить міжнародний трибунал. Йому висунули 11 звинувачень, зокрема, в тероризмі, вбивствах, зґвалтуваннях, тортурах та канібалізмі. Тейлора судять не за звірства протягом 14 років в його власній країні, а за розпалювання громадянської війни в сусідній державі Сьєрра-Леоне.

Екс-президент заперечив усі звинувачення, назвавши їх "злісною брехнею". Коли його адвокат поставив запитання щодо звинувачень у вбивствах і зґвалтуваннях, Тейлор відповів, що до нього "подібні речі відносити абсолютно немислимо".

"На величезний жаль, сторона звинувачення – через дезинформацію, брехню і чутки - асоціює мене з цими речами", - заявив він.

Війна в Сьєрра-Леоне
AFP
У війні в Сьєрра-Леоне брали участь діти
Очікують, що лінія захисту Тейлора буде побудована на твердженні про те, що він не міг керувати діями повстанців в Сьєрра-Леоне в той час, як намагався зберегти мир і спокій у власній країні.

Водночас, як зазначає видання Independent, "сторона захисту не оскаржила, що під час війни 1991-2002 років мешканцям Сьєрра-Леоне відрубували кінцівки і голови, а також знущалися над ними в сексуальному плані", - пише видання.

Процес почався два роки тому, і 91 свідок обвинувачення вже надав шокуючи свідчення.

Журналісти зазначають, що вирок у справі буде ухвалений не раніше майбутнього року. Але ініціатори кампанії сподіваються, що цей процес стане переконливим застереженням для лідерів країн світу, нагадуванням, що не можна діяти безкарно.

Читайте також:

В Африці щодня ґвалтують 530 дітей

Президент Судану: суд може з’їсти ордер на мій арешт

Ліберієць зізнався у вбивстві 20 тисяч людей

Африканцям-альбіносам відрізали руки та ноги для виготовлення амулетів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: