Генсек НАТО назвав нову ракетну програму Росії марною тратою грошей

Андерс Фог Расмуссен вважає, що войовнича риторика Кремля з приводу загрози з боку НАТО є результатом застарілого способу мислення.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен піддав різкій критиці новітню російську систему ракетних озброєнь. Він вважає, що це "марна трата грошей", а войовнича риторика Росії є результатом застарілого способу мислення.

Виступаючи в лондонському Королівському інституті стратегічних досліджень, Расмуссен заявив, що Росія витрачає мільярди рублів на створення нових міжконтинентальних балістичних ракет, які явно відносяться до системи нападу, а не захисту. При цьому загрозу РФ як і раніше бачить з боку Заходу і НАТО, тоді як потенційні вороги зовсім не там.

"Така риторика зовсім не потрібна. Такий спосіб мислення застарів. Такі інвестиції - марна трата грошей", - зазначив Расмуссен, запевнивши, що НАТО не має мети ставити під загрозу безпеку Росії, а, навпаки, активно залучає її до співпраці.

Генсек НАТО наголосив також, що така співпраця в інтересах всіх сторін і є важливою у всіх сенсах - політичному, оборонному і практичному. Життєво необхідним він вважає вибудовувати відносини взаємної довіри і концентруватися на реальній взаємодії, а не на абстрактних питаннях.

Під "абстрактними питаннями" Расмуссен, можливо, має на увазі вимоги Кремля надати йому юридичні гарантії того, що глобальна система протиракетної оборони, яку США і НАТО вибудовують в тому числі у Східній Європі, не підірве безпеку Росії.

Як відомо, влада Росії в іншому випадку загрожує вийти з договору з США про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3), підписаного президентами Дмитром Мєдвєдєвим і Бараком Обамою. Незважаючи на це, країна вже отримала відмову надання гарантій і від США, і від НАТО.

8 червня міністр оборони Росії Анатолій Сердюков за підсумками засідання Ради Росія - НАТО в Брюсселі заявив, що по суті всі пропозиції Росії щодо створення спільної з НАТО системи ПРО були відкинуті. Він додав, що якщо система євроПРО "знівелює російський стратегічний потенціал", Росія буде змушена вжити відповідні заходи і повернення до нової гонки озброєнь виявиться неминучим.

Що стосується нових російських ракет, то в травні російські військові похвалилися новими ракетами "Ярс" (вдосконалений варіант "Тополь-М"). Вони успішно пройшли випробування і надходять в ракетні війська стратегічного призначення країни.

За словами командувача РВСН генерал-лейтенанта Сергія Каракаєва, ці ракети здатні в найближчі 15-20 років прорвати будь-яку систему ПРО. За його словами, "все це дозволяє впевнено прогнозувати здатність російських стратегічних ядерних сил забезпечити безпеку країни при будь-якому розвитку міжнародної обстановки".

Читайте також:

Чехія відмовилася від участі у системі ПРО США

Американська ПРО буде загрожувати Росії після 2015 року

Румунія погодилася розмістити у себе американські ракети

WikiLeaks: американська система ПРО беззахисна перед російськими ракетами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: