Гірники вважають вибух на найбільшій шахті Росії терактом

Гірники шахти "Распадская", вибухи в якій забрали життя щонайменше 47 людей, вважають аварію наслідком теракту або недбалості самих працівників.

Поки офіційна влада продовжує з'ясовувати причини трагедії на найбільшій шахті Росії "Распадская", де вибухи в ніч на 9 травня забрали десятки людських життів, свої версії висувають самі гірники.

Одні вважають, що це були не вибухи метану, а терористичний акт, який намагаються приховати. Інші стверджують, що шахтарі самі навмисно вивели з ладу метанові датчики, щоб перевиконати план з вуглевидобутку і заробити тим самим додаткові гроші.

Так, шахтар Микола розповів журналістам, що вибухів було не два, як стверджують, а чотири. "Я особисто їх виразно чув. Просто два інших пролунали трохи пізніше", - зазначив він.

"Мої рідні працюють на шахті більше 20 років, і вони стверджують, що вибух метану або якісь порушення (а вони завжди є на шахті, повірте) навряд чи могли накоїти стільки бід. І всі наші вважають, що був теракт", - впевнений чоловік.

За його словами, одразу після інциденту керівництво заборонило гірникам давати інтерв'ю і інформацію замовчували. Але весь Междуреченськ "гудів вже через годину".

Шахтар Михайло, який працює на "Распадской" більше року, поділився, що ніхто з охочих заробити гірників не звертає уваги на датчики метану.

"Запищав датчик - кинемо на нього мокру ганчірку або фуфайку і далі працюємо. Так було, є і буде, тому що, якщо їх не закривати, працювати взагалі нереально - в шахті завжди більше 2% метану. Але цей показник хоч і вищий за норму, але не критичний і вважається безпечним. Зараз кажуть, мовляв, показники метану були в порядку. Це не так. Вони завжди перевищували мінімальний поріг", - зізнався він.

Зазначимо, що оскільки датчики нібито не зафіксували перевищення концентрації небезпечного газу, аварія на "Распадской" вже визнана нестандартною, і державні служби поки що не беруться назвати причини вибухів, хоча основною версією залишається вибух метану.

"Распадская" - найбільша вугільна шахта в Росії, її річна потужність сягає близько 8 мільйонів тонн. Вибухи на шахті сталися в ніч на 9 травня: перший, коли під землею перебувало понад 350 осіб, більшу частину з них вдалося вивести на поверхню, другий – коли в шахту спустилися 54 рятувальники.

За останніми даними, жертвами вибухів стали 47 осіб, ще 43 гірники вважаються зниклими безвісти, але шанси врятувати їх з кожною хвилиною зменшуються.

Читайте також:

Кількість жертв вибуху на найбільшій шахті Росії зросла до 47 людей

Названо причину вибуху на російській шахті

На найбільшій шахті Росії стався вибух, є жертви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: