Греки вважають 8-годинний робочий день "жорстоким порушенням прав"

Хвилю невдоволення у грецьких держслужбовців викликав перехід на 8-годинний робочий день, при тому, що графік їм дозволено обирати на свій розсуд.

З 16 серпня держслужбовці в Греції перейшли на восьмигодинний робочий день. Вони працюватимуть 40 годин на тиждень замість колишніх 37,5 годин. Профспілки вже назвали це нововведення "жорстоким порушенням їх прав".

Такий крок влади покликаний підвищити конкурентоспроможність держсектора, роздутість якого визнана однією з основних причин фінансових труднощів країни.

Раніше чиновникам уже скоротили заробітну плату і широкий спектр надбавок до неї.

Відтепер організації місцевого самоврядування та всі державні юридичні особи будуть працювати на півгодини довше - до 15 годин п'ять днів на тиждень. При цьому фінансові служби будуть закриватися о 14:30 замість 14:00.

Держслужбовці з постійними контрактами зможуть обирати, коли їм приходити і йти з роботи. Влада запропонувала їм на вибір такі графіки:

- З 07:00 до 15:00,
- З 07:30 до 15:30,
- З 08:00 до 16:00,
- З 08:30 до 16:30,
- З 09:00 до 17:50.

Найбільша профспілка держслужбовців ADEDY вже оголосила на середу, 17 серпня, попереджувальний страйк в Афінах проти нових заходів.

"Суспільство, державні установи та держслужбовці стикаються з найжорстокішим порушенням наших прав і досягнень за останні десятиліття", - йдеться в заяві профспілки.

"Підвищення тривалості робочого дня не тільки скасовує право, яке було завойовано в боротьбі, а й негативно позначається на вільному часі працівників, який вони можуть присвятити особистому і сімейному життю", - йдеться в заяві профспілки.

Читайте також:

Сорос закликає Грецію і Португалію вийти з єврозони

Грецький парламент схвалив антикризовий план

В Україні депутати збираються збільшити робочий день до 12 годин

Рейтинг Греції знизили до переддефолтного

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: