Ізраїль готовий віддати частину територій заради миру з Палестиною

Біньямін Нетаньяху готовий пожертвувати деякими поселеннями на Західному березі річки Йордан заради досягнення миру з Палестиною.

Ізраїльський прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху у вівторок вперше відкрито заявив, що готовий пожертвувати деякими поселеннями на Західному березі річки Йордан заради досягнення миру з Палестиною.

Нетаньяху висунув знайомі відповідні вимоги, які навряд чи переконають палестинців повернутися за стіл переговорів.

Зустрінутий оплесками американських законодавців всього через декілька днів після непростих переговорів з президентом Бараком Обамою, Нетаньяху оголосив про готовність піти на болісні компроміси. Але палестинці незабаром відкинули виставлені ним умови як неприйнятні.

Слова Нетаньяху в Конгресі США поставили крапку в програмі його п'ятиденного візиту до Вашингтона. У ході цієї поїздки оголилися явні протиріччя між Обамою та ізраїльським прем'єром у розумінні того, як варто продовжувати процес переговорів з Палестиною.

Хоча Нетаньяху вперше відкритим текстом визнав, що Ізраїлю доведеться відмовитися від деяких єврейських поселень на Західному березі річки Йордан, він також зажадав, щоб анексія Ізраїлем інших була прописана в майбутній угоді.

"Я готовий піти на болісні компроміси заради досягнення цього історичного миру", - сказав він, - Зараз мені нелегко піти на це. Нелегко, бо я розумію, що заради цього миру нам доведеться віддати частину земель історичної батьківщини євреїв".

Тим не менше, Нетаньяху не сказав нічого конкретного, але поставив жорсткі умови участі єврейської держави в діалозі з Палестиною.

Теплий прийом у Конгресі, який зазвичай дотримувався проізраїльських поглядів, недвозначно нагадав Обамі про те, що занадто сильний тиск на Тель-Авів загрожує політичними ризиками напередодні наступних президентських виборів у США в 2012 році.

Минулого тижня між двома політиками відбулася гостра полеміка про кордони майбутньої Палестини, і Нетаньяху скористався промовою у Конгресі, щоб вкотре озвучити свої умови.

У них входить визнання палестинцями Ізраїлю як батьківщини єврейського народу і скасування підтриманого Заходом примирення глави Палестинської автономії Махмуда Аббаса з ісламістським рухом ХАМАС.

Представник Аббаса Набіль Абу Рдаіна сказав, що позиція Нетаньяху створює нові перешкоди на шляху мирного процесу на Близькому Сході.

"Те, що випливає з промови Нетаньяху, не призведе до миру", - сказав Рдаіна, відкинувши вимогу ізраїльського прем'єра про збереження за єврейською державою частини територій на Західному березі річки Йордан, включаючи Східний Єрусалим, який палестинці мають намір зробити своєю столицею.

Читайте також:

Палестинські рухи розроблять позицію щодо заяви Обами

ЄС підтримав пропозицію Обами про кордони Палестини

Нетаньяху відкинув пропозицію Обами по незалежності Палестини

Близькосхідний "квартет" підтримав пропозицію Обами по Палестині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: