Росія запропонувала гарантії безпеки президенту Придністров'я в обмін на відмову від участі у виборах

Москва роз'яснила Смирнову небажаність його висунення на новий термін: він не йде на вибори в обмін на гарантії безпеки щодо його самого та членів його родини.

Кремль впритул зайнявся питанням заміни лідера Придністров'я Ігоря Смирнова на більш зговірливого політика. Смирнову запропонована угода: він не йде на вибори в обмін на гарантії безпеки щодо його самого, членів його родини та їхнього бізнесу.

Про це повідомляє видання КоммерсантЪ, з посиланням на джерела в російських владних структурах.

У Москві розраховують, що в разі успіху задуму з самовідводом Смирнова нову владу в Тирасполі буде простіше переконати в необхідності домовитися про остаточне примирення з Кишиневом. Проблема лише в тому, що лідер Придністров'я поки не демонструє бажання прислухатися до подібних порад.

Як зазначає видання, в грудні в невизнаній республіці відбудуться президентські вибори, у зв’язву з чим Москва роз'яснила Смирнову небажаність його висунення на новий термін.

Однак незмінний президент Придністров'я почав щосили проводити передвиборчу кампанію.

У відповідь Кремль почав надавати пряму підтримку опонентам Смирнова, а саме - спікеру придністровського парламенту Анатолію Камінському. Зокрема, єдинорос Максим Міщенко заявив, що Москві дуже б хотілося, "щоб до влади прийшла людина, яка буде послідовна щодо курсу" разом з Росією".

Видання також зазначає, що у вівторок, 21 червня, в Москві відбулася перша за останні п'ять років офіційна зустріч у форматі 5 +2 з придністровського врегулювання. Проте сторони так і не змогли домовитися про відновлення переговорного процесу з тим, щоб у підсумку відновити територіальну цілісність розколотої Молдови.

Нагадаємо, раніше ЗМІ з посиланням на Wikileaks повідомляли, що молдавські політики підтримували інтеграцію країни до ЄС шляхом об'єднання з Румунією і можливим приєднанням Придністров'я до України.

Читайте також:

США зажадали від Росії виведення військ з Придністров'я

Wikileaks: молдавські політики пропонували віддати Придністров'я Україні

Молдова просить НАТО видворити з Придністров'я війська РФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: