Нідерланди повернули Гані муміфіковану голову короля

Посудина з головою довгі роки знаходилася в сховищі музею анатомії міста Лейден доти, поки кілька років тому не встановили, кому вона належала.

Баду Бонс II
Баду Бонс II. Репродукція літографії з сайту mareonline.nl
Нідерланди повернули Гані голову правителя Баду Бонс II (Badu Bonsu), убитого голландськими колоністами в 1838 році. Церемонія передачі посудини з формальдегідом, в якому зберігається голова Бонс, відбулася в четвер, 23 липня.

Посудина з головою довгі роки знаходилася в сховищі музею анатомії міста Лейден доти, поки кілька років тому не встановили, кому вона належала.

У церемонії передачі голови брали участь представники народу Ашанті, верховним жерцем якого був Бонс, в тому числі і його пра-пра-правнук Джозеф Джонс Амоа (Joseph Jones Amoah).

Відповідно до версії голландських властей, Баду Бонс II вбив у 1838 році двох колоністів і був виданий Нідерландам власним народом. Після чого він був засуджений до смертної кари і повішений, а його голову муміфікували і привезли до Європи. За словами Амоа, його батько боровся проти работоргівлі і був відданий конкурентами, які прагнули влади. Міністр закордонних справ Голландії Максим Верхаген (Maxime Verhagen) назвав події того часу "прикрим і ганебним епізодом".

Як очікується, голова правителя відправиться в Гану вже у п'ятницю, де запланована масштабна церемонія похорону. Про плани Нідерландів повернути останки стало відомо в березні 2009 року.

Читайте також:

Нідерланди віддадуть Гані голову короля

Із заповіту Єлизавети II знімуть гриф таємності

Австралієць сів до в'язниці за образу тайського короля

В центрі Лондона відкрили пам'ятник покійній королеві Єлизаветі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: