Обама та НАТО відкинули ідею Мєдвєдєва об'єднати системи ПРО

Російський президент на саміті Росія-НАТО висунув ідею об'єднання російської системи протиракетної оборони з західною, на що отримав категоричну відмову з боку Барака Обами та інших лідерів країн НАТО.

На саміті НАТО в Лісабоні президент РФ Дмитро Мєдвєдєв запропонував об'єднати російську систему протиракетної оборони з західною, натомість отримавши категоричну відмову з боку лідерів країн альянсу.

Мєдвєдєв висловив свою пропозицію в минулу суботу на зустрічі за закритими дверима. За словами учасників саміту, Обама та інші лідери країн НАТО відхилили ідею, зазначивши, що це питання в першу чергу повинні вивчити технічні експерти.

Нагадаємо, що напередодні саміту генсек альянсу Андерс Фог Расмуссен, відзначаючи, що на форумі альянс запропонує Росії співпрацю по створенню системи ПРО, підкреслював, що Північноатлантичний альянс не збирається будувати з Росією спільну систему ПРО, але хоче, щоб дві системи взаємодіяли.

Проте, ідею Мєдвєдєва відкинули, тому що вона виявилася набагато масштабніше очікувань альянсу з цього питання.

Як зазначили дипломатичні джерела, пропозиція Медвєдєва поставила в безвихідь лідерів країн НАТО, оскільки вони не зрозуміли, чи є ініціатива запланованою позицією Росії, чи ідея з'явилася в ході переговорів і покликана зірвати чужі плани.

Джерела зазначають, що тим не менш пропозицію було відкинуто в м'якій формі, так як більшість учасників саміту виступають за співпрацю з Москвою.

Мєдвєдєв запропонував альянсу спільно створювати таку систему протиракетної оборони, за якої Росія готова прикрити Європу від можливих ракетних загроз в обмін на аналогічні зобов'язання Заходу.

На підсумковій прес-конференції Мєдвєдєв згадав про секторальну систему протиракетної оборони. Суть концепції полягає в тому, що сторони повинні створити єдиний периметр протиракетної безпеки з елементами ПРО і ППО, зверненими зовні.

Москва при цьому зобов'язується збивати ракети, які можуть бути випущені в напрямку Європи через територію Росії або через сектор, відповідальність за який вона візьме за домовленістю. Однак і країни НАТО, відповідно, повинні будуть взяти на себе зобов'язання захищати Росію за своїх секторів. При цьому, за пропозицією глави російської держави, підконтрольні сектора можуть перетинатися і виходити за рамки державних кордонів.

На прес-конференції Медведєв підкреслив, що участь російської сторони в створенні системи ПРО може бути тільки партнерським. Російська преса з'ясувала з дипломатичних джерел, що обговорення запропонованої Медведєвим ініціативи розпочнеться вже в грудні. Контури європейської системи ПРО повинні вималювався до березня 2011 року.

Проте, незважаючи на процедуру примирення щодо ПРО, Кремль не відмовився від ідеї розширення своєї військової потужності в світі.

Напередодні Мєдвєдєв заявив про плани створення далеко від Росії морських військових баз, в тому числі для забезпечення участі російського флоту в боротьбі з піратами.

Раніше повідомлялося, що в НАТО визначаються щодо залучення країн-партнерів, зокрема України, до створення системи протиракетної оборони в Європі після визначення місця і ролі Росії в цій системі.

Нагадаємо, Росія готова створити з НАТО єдиний периметр протиракетної оборони і збивати небезпечні об'єкти, які летять у бік Європи, за допомогою своєї системи протиракетної оборони.

Читайте також:

Росія і НАТО не зійшлися в баченні ракетних загроз

НАТО викреслило Росію зі списку потенційних ворогів

Росія готова об’єднатися з НАТО, щоб врятувати Європу

Україна готова віддати Європі свої радари

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: