Патріарх Грузії закликав провести дострокові вибори

Глава грузинської церкви вважає, що в країні "вибухонебезпечна" ситуація та закликає її негайно вирішити.

Голова православної церкви Грузії, католикос Ілія II закликав владу країни негайно провести дострокові вибори або почати переговори з опозицією, яка восьмий тиждень проводить демонстрації з вимогою відставки президента Михайла Саакашвілі.

"Це необхідно, щоб подолати вибухонебезпечну ситуацію, що утворилася в країні", – наголошується в його заяві. Патріарх зазначив, що для нормалізації конфлікту уряд має вжити дієвих кроків, це можуть бути "дострокові вибори, переговори або інше".

Представники влади вже висловили готовність відгукнутися на заклик патріарха.

"Ми врахуємо заклики патріарха. Ми повинні використовувати всі політичні інструменти для того, щоб зняти напругу", - заявив один з лідерів більшості парламенту Георгій Габашвілі. При цьому він наголосив, що влада і опозиція повинні вирішувати всі питання за столом переговорів, а не радикальними кроками і суперництвом.

Що стосується опозиції, то один лідерів "Нових правих" Пікрія Чихрадзе вважає, що "влада зараз зобов'язана зробити кроки".

"Патріарх прямо згадує дострокові вибори і згадує шлях переговорів, і я думаю, що хто має вуха, той почує", - підкреслила Чихрадзе.

Грузинська опозиція майже два місяці проводить акції з вимогою відставки президента та призначення дострокових виборів. 26 травня патріарх Ілія II закликав владу і опозицію "вислухати один одного", після чого в Тбілісі почалися масові заворушення.

Опозиція заявила, що влада чинить тиск на патріарху та перекрила залізницю. Перед цим опозиціонери оголосили, що переходять до радикальних дій.

Читайте також:

Грузинська опозиція заблокувала залізницю

У Тбілісі таксисти побилися з опозиціонерами

Саакашвілі: Росія хоче нової війни

Грузинська опозиція святкує місяць протестів проти Саакашвілі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: