Пил від терактів 11 вересня повільно убиває людей, які розбирали завали

У пилу, який осів у нижньому Манхеттені, містяться небезпечні сполуки хімікатів, частки бетону, азбесту, свинця та ртуті.

Теракт 11 вересня
Теракт 11 вересня 2001 року у США
Понад 18 тисяч людей страждають на захворювання, пов'язані з пилом від завалу Всесвітнього торгівельного центру під час терактів 11 вересня 2001 року у Нью-Йорку.

Такі дані оприлюднила державна програма США з контролю і лікування рятувальників, а також волонтерів і місцевих мешканців, які допомогали розбирати завали після терактів 11 вересня.

Найпоширеніші захворювання пов'язані з органами дихання. Передусім це астма і синусит. Також повідомляється про проблеми з м'язами і шлунково-кишковим трактом.

Американські медики твердять, що у людей, які вижили після 11 вересня, є ризик передчасної смерті.

"Ви втрачаєте здатність здійснювати обмін кисню і вуглекислого газу, і по суті у ваших легенях формується рубець всередині, відтак стає важче дихати", - підтвердив директор Національного інституту професійної безпеки і здоров'я Джон Говард.

Пил, який осів у нижньому Манхеттені, містить у собі небезпечні сполуки хімікатів.

Дослідники виявили у ньому високо-лужні частки з пилу бетону, а також азбесту і таких важких металів, як свинець і ртуть із тисяч комп'ютерів і лампочок, що були у будівлі.

Експерти кажуть, що від завалу двох хмарочосів Всесвітнього торгівельного центру, загинуло близько 3 тисяч людей.

Водночас, 80 тисяч людей, зокрема пожежники, поліцейські, рятувальники, були присутні на місці як 11 вересня, так і пізніше, коли розбирали і прибирали завали.

Одне з досліджень щодо стану здоров'я пожежників у Нью-Йорку, показує значне погіршення стану легень навіть через шість років після терактів 11 вересня. Найбільше пожежники жаліються на постійний кашель і часті головні болі.

Читайте також:

У США стратили "месника" за 11 вересня

Бен Ладен готував атаку на США в річницю терактів 9/11

В італійській лікарні майже 80 немовлят заразили туберкульозом

У Нью-Йорку помер герой 11 вересня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: