Помер творець атомної бомби - "батько" китайської космонавтики

Перший керівник китайської космічної програми і один з творців атомної бомби Цянь Сюєсень помер на 99-му році життя.

У Пекіні у віці 98 років пішов з життя Цянь Сюєсень, перший керівник китайської космічної програми і один з творців атомної бомби.

"Батько" китайських космічних технологій помер від старості.

Цянь Сюєсень з 1935 по 1955 рік вчився і працював в США, в Массачусетському і Каліфорнійському технологічних інститутах.

Він брав участь у проекті "Манхеттен" (створення американської атомної бомби) і був одним із засновників Лабораторії реактивного руху в Каліфорнійському технологічному інституті, яка досі залишається однією з найважливіших установ в американській космічній програмі.

Цянь Сюєсень був депортований із США за часів маккартизму за підозрою в симпатіях до комуністів і повернувся на батьківщину, де незабаром очолив особливий підрозділ міністерства оборони, що займався ракетно-космічною програмою.

Перші китайські ракети, побудовані під керівництвом Цянь Сюєсеня, були фактично копіями радянських. Проте після розриву з СРСР в 1960 році (пізніше висловлювалися припущення, що основною причиною конфлікту стало саме "ядерне питання") Китай почав розвивати власні ракетні технології.

Перші випробування китайської ядерної зброї були проведені в 1964 році, перший супутник запущений в 1970-му. У 1991 році Цянь Сюєсень пішов на пенсію.

У 2003 році Китай став третьою країною, що самостійно відправила людину до космосу (після СРСР і США). У 2007 році китайці запустили власний штучний супутник Місяця.

Читайте також:

В США помер пілот, який скинув атомну бомбу на Нагасакі

Китай вивів на орбіту другий супутник глобальної навігаційної системи

Китай створив один з найпотужніших суперкомп'ютерів у світі

Росія створює космічний корабель на ядерному двигуні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: